Od 18 do 24 sierpnia w londyńskim POSK-u będzie można zobaczyć wystawę “In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007)”
Wystawa upamiętniająca wielkiego Polaka powstała z inicjatywy Fundacji im. Ks. Kard. Adama Kozłowieckiego „Serce Bez Granic” z Huty Komorowskiej. Uroczyste otwarcie będzie miało miejsce 21 sierpnia 2018 r. o godzinie 18.30.
Katarzyna Cesarz i Andrzej Sus w Radiu Star
Ekspozycja przedstawia obraz Wielkiego Polaka, więźnia niemieckich hitlerowskich i nazistowskich obozów śmierci w latach 1939 – 1945, oraz misjonarza na czarnym lądzie od 1946 – 2007. W 2017 roku, za sprawą papieża Franciszka, na audiencji generalnej w Watykanie usłyszał o niej cały świat.
“Serdecznie witam polskich pielgrzymów, w szczególności organizatorów wystawy ‘In nomine Domini’, zaprezentowanej na Uniwersytecie Urbanianum, poświęconej Kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu. Wspomnienie tego wielkiego misjonarza, arcybiskupa Lusaki, który poświęcił życie pokornej służbie ludności Zambii, niech nas uwrażliwia na duchowe i materialne potrzeby narodów afrykańskich. Módlmy się za misjonarzy na całym świecie. Niech Bóg Wam błogosławi!” – mówił papież.
Zarząd Fundacji po tak budujących słowach, postanowił pokazać wystawę w wybranych miejscach w Polsce i na świecie. Ekspozycja prezentowana była m.in. w Sejmie RP, Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, Bibliotece Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Centrum Wystawienniczo – Kongresowym G2 Arena w Jasionce. Obecnie można ją zobaczyć w Muzeum UJ w Krakowie, a od 15 lipca będzie udostępniona zwiedzającym w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.
Po powrocie z Londynu, ekspozycja zostanie pokazana na Jasnej Górze w Sali o. Kordeckiego. Następnie w planach jest Toruń, Wrocław w zakładzie Ossolińskich, w  Kaliszu,  Szczecinie  i  w Poznań na Politechnice Poznańskiej.
Jednocześnie od 2011 r. Fundacja prowadzi i utrzymuje Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej, które odwiedziło w ciągu tych lat około 25 000 turystów z całego świata. 
RadioStar/Fundacja “Serce Bez Granic”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here