Podczas, gdy wielu studentów czeka na uzyskanie dyplomu, by rozpocząć karierę zawodową – one sukcesy w swoich dziedzinach odnosiły na długo przed tym, zanim skończyły przygodę na uniwersytecie. Podkreślają, że bardzo ważne jest, aby przejąć inicjatywę, angażować się w rozmaite projekty i jak najwcześniej zdobywać potrzebne w przyszłej pracy doświadczenie.

Studia i co dalej?

Wywiad z Olivią Drost i Aleksandrą Pędraszewską na antenie Radia Star

A w nim m.in. o studiach w Wielkiej Brytanii, planowaniu kariery zawodowej i możliwościach rozwoju w Polsce i za granicą.

Rozmawiała: Gosia Prochal

Olivia Drost – Dziennikarka, laureatka nagrody głównej w konkursie TVN i Grupy Polska Press na reportaż im. Macieja Szumowskiego oraz wyróżnienia w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Publikowała m.in. w National Geographic, Wprost, Wirtualnej Polsce i Gazecie Wyborczej. W ramach ministerialnego stypendium studiowała język indonezyjski w Dżakarcie. Otrzymała wyróżnienie Presinent’s Education Awards Program za osiągnięcia naukowe od prezydenta USA Baracka Obamy. Studiuje zarządzanie mediami na LSE, gdzie pracuje jako asystent badawczy. Współpracuje z Onetem i indonezyjskim CNN.
Aleksandra Pędraszewska – Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na Uniwersytecie w Cambridge, gdzie pełniła funkcję przewodniczącej Polskiego Stowarzyszenia Studentów. Jest współzałożycielką innowacyjnego start-upu technologicznego VividQ budującego oprogramowanie dla wyświetlaczy holograficznych. Dziś prowadzi londyńskie biuro firmy jako Dyrektor Komercyjny. Koordynuje również projekt “Pitch to London” organizowany w ramach Polish Tech Day w Google. Jest laureatką m.in. Code First: Girls Ones to Watch 2018, Cambridge Leadership Prize, oraz Female Undergraduate of the Year Prize 2015, dzięki której odbyła staż w Rolls-Royce. Pasjonują ją nowe technologie i ich wpływ na tradycyjne sektory i modele biznesowe. Głęboko wierzy w konieczność aktywnego działania na rzecz zwiększenia reprezentacji kobiet i innych mniejszości w najwyższych szczeblach organizacji rządowych i biznesowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here