Kaczyński w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy: posiedzenie było legalne, było kworum

0

Posiedzenie Sejmu było legalne, było kworum – uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS pytany w piątek przez dziennikarzy, czy posiedzenie Sejmu było legalne, powiedział: „Jeśli jest kworum, to oczywiście, że jest legalne”.

Opuszczając Salę Kolumnową Sejmu, gdzie odbyły się głosowania wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński powiedział: „To było posiedzenie Sejmu. Musieliśmy głosować, taki jest obowiązek posłów”. Podkreślił, że na sali obrad „nam umiemożliwiono pracę, uniemożliwiła to opozycja”.

„Pracowaliśmy tam, gdzie było to możliwe. Opozycja szalała, a nie rozmawiała. Spowodowała niebywałą burdę w Sejmie, jakiej nie znaliśmy w okresie 26-lecia parlamentaryzmu po odzyskaniu suwerenności. To co zrobiła to skandal, uniemożliwiła obrady Sejmu, okupowała mównicę, fotel marszałka. Myślę, że Polacy to widzieli i potrafią to ocenić” – zaznaczył.

„Nie mam wątpliwości co do tego, że dzisiaj ta awantura została wywołana po to, żeby zablokować ustawę dezubekizacyjną. Broniono przywilejów funkcjonariuszy SB przez cały czas pracy nad ta ustawą. Wszyscy deklarowali, że są za tym, żeby odbierać przywileje, a wręcz przeciwnie, bronili tych przywilejów” – ocenił wiceminister.

Jak zaznaczył, w momencie kiedy projekt ustawy dezubekizacyjnej trafił do Sejmu „otworzyły się bramy piekła”. „To piekło znalazło swoją kumulację dzisiaj w postawie posłów opozycji. Bronili do upadłego przywilejów ubeków” – powiedział Zieliński.

Jeden z dziennikarzy skonstatował, że posłowie opozycji wystąpili na sali sejmowej w obronie dziennikarzy pracujących w Sejmie, a nie przywilejów b. funkcjonariuszy.

– Niech pan nie żartuje, że oni bronili wolnych mediów. Pamiętamy wejście służb specjalnych do redakcji „Wprost”. To są ich wolne media, wolne żarty – podkreślił.

Szef Komitetu Stałego w Radzie Ministrów Henryk Kowalczyk pytany przez dziennikarzy, czy nie obawia się, że budżet może zostać podważony jako nieprawidłowo uchwalony odparł: „Nie obawiam się, dlatego że dochowaliśmy wszelkich reguł regulaminowych”.

Kolumna samochodów z politykami PiS m.in. z premier Beatą Szydło oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim opuściła w sobotę przed godz. 3 w nocy Sejm.

Wyjazd samochodów próbowali zablokować manifestujący pod Sejmem m.in. Obywatele RP.

Polityków ochraniał szpaler policji. Przez chwilę trwała przepychanka pomiędzy policją, a demonstrantami, którzy nie chcieli dopuścić do wyjazdu samochodów.

Źródło: www.kurier.pap.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here