Kaczyński w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy o debatę: Tusk nie jest partnerem politycznym

0
Polish Prime Minister and leader of the PiS (Law and Justice ) party Jaroslaw Kaczynski (R) and Donald Tusk leader of PO (Civic Platform) arrive for their television debate 12 October 2007 in Warsaw ahead of Poland's October 21 parliamentary elections. AFP PHOTO / JANEK SKARZYNSKI

Donald Tusk nie jest partnerem politycznym – tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiedział na pytanie, czy będzie debatował z szefem Rady Europejskiej.

„Proszę państwa, ja nie jestem w stanie rozmawiać z panem Tuskiem ani o tym, żeby został świadkiem koronnym – małym albo dużym, albo o zgodzie na karę. No krótko mówiąc – nie ma o czym rozmawiać. On nie jest partnerem politycznym” – mówił Jarosław Kaczyński.

Szef Rady Europejskiej zaprosił we wtorek prezesa PiS do debaty. Była to reakcja na słowa Kaczyńskiego, że wyobraża sobie, iż polski rząd nie poprze Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej.

„To może debata, Panie Prezesie? O Europie, Polsce i Pana insynuacjach. Jestem do dyspozycji” – napisał Tusk we wtorek na Twitterze.

„Oczywiście prezes Kaczyński nie będzie promował taką debatą pana Donalda Tuska” – odpowiedziała jeszcze tego samego dnia rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek, zapytana przez PAP o propozycję Donalda Tuska.

Źródło: www.kurier.pap.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here