Gościem wtorkowej audycji „SOS dla Polonii” w Radiu Star była Joanna Dąbrowska – radna okręgu Ealing, która opowiedziała o tym jaki rodzaj pomocy możemy uzyskać od radnych, a także jak można się z nimi efektywnie komunikować. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.

Część I

Część II

Joanna Dąbrowska – od urodzenia mieszka w dzielnicy Ealing, w zachodnim Londynie. Jest radną w okręgu Ealing Common już 13 lat (4 kadencje). Z własnej inicjatywy prowadzi specjalne dyżury „Otwarte drzwi” w języku polskim dla rezydentów gminy. Pracowała jako nauczycielka w Polskiej Szkole Sobotniej im. Tadeusza Kościuszki. Od 2006 roku jest uczestnikiem panelu “regeneracja Gunnersbury Park” oraz odbudowy budynków zabytkowych. Od wielu lat rozwiązuje problemy parkingowe, transportowe i  związane z ruchem ulicznym. Jest też prezesem Polskich Konserwatystów na terenie całej Wielkiej Brytanii. A także patronką i doradcą projektu organizacji Poles in Need – Centrum Pomocy FAMILIA, w którym  pomaga polskim rodzinom, znajdującym się w kryzysowej sytuacji.

Jak sama mówi, jej sukcesy są związane z udzielaniem wsparcia potrzebującym  – „Pomagam bezdomnym rodzinom, które czasem zostają wyrzucone z domu o północy lub osobom, które mają problemy z zasiłkami. Dodatkowo walczę z nielegalnymi „Irish Travellers”, którzy bezprawnie osiedlają się w miejscach publicznych np. w parkach, zieleńcach oraz na prywatnych posiadłościach. Natomiast w moim okręgu, udało mi się w ostatnich latach zdobyć środki na pokrycie kosztów instalacji oświetlenia mostu na osiedlu (…)” – mówi Joanna Dąbrowska.

Anna Jańczuk, Poles in Need

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here