Język grupy Monthy Pythona zbyt wulgarny? Trwa postępowanie

0
Po 31 latach przerwy trupa Monthy Pythona powróciła na scenę. Po tym jak bilety na ich pierwszy występ w londyńskiej hali O2. rozeszły się w ciągu 43 sekund, komicy zaplanowali dziewięć kolejnych występów. 20 lipca odbył się ich ostatni występ, który wzbudził najwięcej kontrowersji. Trwa postępowanie w sprawie języka, jakiego użyli komicy z grupy Monty Pythona podczas transmitowanego w TV występu w Londynie.

Powrót grupy Monthy Pythona był dla wszystkich fanów wielkim wydarzeniem. Ich show transmitowane było do około dwóch tysięcy kin na całym świecie. W Wielkiej Brytanii mogliśmy zobaczyć go w telewizji komediowej Gold. I właśnie w sprawie telewizyjnej transmisji Ofcom, brytyjski organ nadzorujący rynek mediów, wszczął postępowanie.

Powodem takiej decyzji miała być godzina emisji. W Wielkiej Brytanii przed godz. 21 nie można przekazywać w telewizji obraźliwych treści, np. wulgaryzmów, a program zaczął się o godz. 19. Mimo że przekleństwa były ocenzurowane, Ofcom postanowił wszcząć postępowanie. Fani protestują przeciwko takiemu zachowaniu Ofcomu i bronią Trupy.

Ofcom i stacja Gold dostały nawet kilkadziesiąt skarg od fanów Monty Pythona oburzonych cenzurowaniem przekleństw. Narzekali na ich „wypikanie” i „wycięcie niektórych kwestii”.Cenzura miała zaburzyć atmosferę występu.

– Dostaliśmy wiele skarg związanych z obraźliwym językiem Monty Pythona – mówi rzecznik Ofcom.- Nie możemy pozwolić, aby programy mogące być uznane za obraźliwe były pokazywane w telewizji przed godz. 21.

Źródło: wyborcza.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here