Jakie są przyczyny otyłości u dzieci i jak im zapobiegać?

0

Jak wynika ze statystyk już co piąte dziecko w wieku szkolnym ma problemy z nadwagą lub otyłością. Problem jest o tyle poważny, ze może prowadzić do wielu przewlekłych chorób w dorosłym życiu. Jakie są przyczyny otyłości u dzieci i jak im zapobiegać? W wywiadzie z Małgorzatą Kozber z Public Health Department w Peterborough City Council.

W rozmowie pojawiły się kwestie najczęstszych błędów żywieniowych w codziennej diecie, produktów, które warto do niej włączyć i aktywności fizycznej, która pomaga zadbać o zdrowie naszych pociech. Małgorzata Kozber udzieliła też porad na temat tego jak leczyć otyłość u dzieci i opowiedziała jak w leczeniu otyłości u dzieci pomaga program realizowany przez Public Health Department w Peterborough City Council.

Poruszyliśmy też temat odpowiedzialności jaka spoczywa na nas – rodzicach – bo jeśli dbamy o zdrowy styl życia, dajemy jednocześnie dobry przykład naszym dzieciom.

Zapraszamy do odsłuchania wywiadu z Małgorzątą Kozber na antenie Radia Star

Zapraszamy do kontaktu z Małgorzatą Kozber, udział w programie realizowanym przez Public Health Department jest darmowy.

Telefon: 07908 245 853
Email: malgorzata.kozber@peterborough.gov.uk

Gosia Prochal/Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here