Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez małej czarnej. Kiedy mamy przed sobą długi i męczący dzień w pracy, albo gdy potrzebujemy dodatkowej dawki energii zazwyczaj sięgamy bo kubek kawy. Ale są też inne sposoby na poprawe koncentracji, które pomogą nam zachować świeżość umysłu, poniżej kilka z nich:

Pamiętaj o śniadaniu

Pierwszy posiłek zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu w ciągu dnia. A systematyczne jedzenie pełnowartościowych śniadać to gwarancja osiągania lepszych wyników w nauce i w pracy. Ważne by na talerzu nie zabrakło nabiału, produktów pełnoziarnistych oraz owoców. Warto unikać produktów wysokokalorycznych, a podczas jedzenia zachować umiar, ponieważ przejadanie się pogarsza koncentrację.

breakfast-848313_1280

Jedz ryby

Ryby to najlepsze źródło kwasów omega-3, które bardzo dobrze wpływają na pracę mózgu. Zmniejszają ryzyko demencji, przyśpieszają powrót do zdrowia po przebytym udarze mózgu i pozwalają na dłużej zachować świeżość umysłu. Oprócz tego wpływają korzystnie na pamięć. Aby cieszyć się jak najdłużej zdrowiem mózgu, wskazane jest spożywanie dwóch porcji ryb w tygodniu.

salmon-518032_1280

Gorzka czekolada

A teraz coś dla łasuchów.  Gorzka czekolada ma bardzo korzystny wpływ na koncentrację. Związki zawarte w tym produkcie, np. pirazyna, usprawniają myślenie, skracają czas reakcji. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić, kilka kostek czekolady wystarczy, żeby skuteczniej uczyć się i pracować.

chocolate-183543_1280

Pij wodę

Nie zapominajmy o nawodnieniu organizmu jeśli chcemy być efektywni w pracy czy w szkole. Czasem w ciągu dnia czujemy się osłabieni, boli nas głowa i wtedy sięgamy po małą czarną. Niepotrzebnie. Dolegliwości te mogą świadczyć o tym, że naszemu organizmowi brakuje wody. Zamiast filiżanki kawy, wypijmy szklankę niegazowanej wody mineralnej, a niemal od razu poczujemy różnicę.

z11372684Q,woda-i-cytryna

Zachowaj umiar

Bardzo istotny wpływ na naszą koncentrację ma sposób odżywiania i nie chodzi tu wyłącznie o jakość, ale również o ilość. Zarówno przejadanie się, jak i niedojadanie pogarsza zdolność uczenia się. Niestety, niektórym ciężko jest określić, w którym momencie powinni przestać jeść. Receptą na ten problem jest wolne przeżuwanie, ponieważ nasz mózg dopiero po kilku minutach wysyła sygnały, że jesteśmy najedzeni.

salad-374173_1280

Źródło: Na podstawie artykułu ze strony: portal.abczdrowie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here