Gościem Anny Jańczuk w programie S.O.S dla Polonii będzie Krystyna Olliffe, prezes Polskiej Macierzy Szkolnej. Zapraszamy do słuchania po godz. 18:00.
Krystyna Olliffe jest związana z edukacją dzieci polskich w Wielkiej Brytanii już od ponad 30 lat. Przez 21 lat była dyrektorem polskiej szkoły sobotniej im. Mikołaja Reja w Londynie. Od 30 lat jest członkiem Rady organizacji Polska Macierz Szkolna w Wielkiej Brytanii, a od 2 lat pełni funkcję Prezesa organizacji. Jej misją jest utrzymanie znajomości języka polskiego wśród polskich rodzin, a szczególnie dzieci.
Organizacja Poles in Need już od samego początku swojej działalności współpracuje z Polską Macierzą Szkolną. Centrum Pomocy FAMILIA zostało po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowane podczas konferencji dla nauczycieli polskich szkół sobotnich w listopadzie 2016 r. organizowanej właśnie przez Macierz Szkolną. Dzięki współpracy możemy pomóc większej liczbie polskich rodzin, a także udzielić wsparcia profesjonalistom i wolontariuszom zaangażowanym w działania dla polskich szkół.
Polska Macierz Szkolna jest organizacją charytatywną zarejestrowaną w Anglii i Walii, stowarzyszającą polskie szkoły uzupełniające oraz osoby zaangażowane w edukację w zakresie języka polskiego i polskiej kultury w Wielkiej Brytanii. Obecnie zrzesza ponad 130 polskich szkół sobotnich w Anglii, Walii, Irlandii Północnej i Szkocji. Oferuje wszechstronną pomoc wszystkim zaangażowanym w tworzenie i prowadzenie szkół.
Prowadzi Centrum Egzaminacyjne, umożliwiające zdawanie egzaminów GCSE i A -level z j. polskiego jako obcego. Zajmuje się promocją polskiej oświaty i kultury na arenie międzynarodowej poprzez m.in. współpracę z organizacjami w Wielkiej Brytanii, w Europie i na Świecie oraz reprezentowaniem interesów oświaty polonijnej w Polsce. Polska Macierz Szkolna dba o znajomość języka polskiego i polskiej kultury wśród polskich dzieci w Wielkiej Brytanii od 1953 roku.
(źródło: www.polskamacierz.org)
Anna Jańczuk – Poles in Need, Centrum Pomocy FAMILIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here