Helena Kaut-Howson o “Trash Story”

0

Helena Kaut-Howson, jedna z czołowych reżyserek teatralnych i operowych w Wielkiej Brytanii, była gościem Gosi Prochal w programie Przepis Na Życie Radia Star.

W wywiadzie m.in o kolejnym przedstawieniu Sceny Polskiej UK „Trash Story,” o tym jak rozpoczęła się współpraca Heleny Kaut-Howson z polskim teatrem w Londynie, a także o wyjątkowch doświadczeniach z bogatego życia artystycznego reżyserki.

Helena Kaut-Howson z magią sceny i teatru zetknęła się po raz pierwszy jako 5 – letnia dziewczynka w Operze Dolnośląskiej we Wrocławiu. Jest Absolwentką Wydziału Reżyserii warszawskiej PWST i Royal Academy of Dramatic Art w Londynie. Pracuje w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Irlandii, Izraelu, Japonii. Wyreżyserowała ponad 100 przedstawień teatralnych, operowych, telewizyjnych.

W latach 1992-95 była dyrektorem walijskiego Teatru Clwyd, który w tym czasie należał do najważniejszych scen brytyjskich. Helena Haut-Howson przyniosła mu międzynarodowy prestiż – za jej kadencji, teatr ten przyciągnął takich artystów jak m.in. Anthony Hopkins, czy Julie Christie.

W 2003r. zrealizowała we Wrocławskim Teatrze Współczesnym polską prapremierę sztuki Howarda Barkera „Zwycięstwo,” ze scenografią Pameli Howard. Na 2. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy spektakl zdobył Grand Prix. Helena Kaut-Howson otrzymała główną nagrodę za reżyserię, a Danuta Stenka i Maciej Tomaszewski – główne nagrody aktorskie.

O tych i wielu innych wspaniałych momentach z życia Heleny Kaut-Howson w wywiadzie na antenie Radia Star:

5 i 12 marca w Jazz Caffe POSK w Londynie będzie można zobaczyć zmysłową, trzymająca w napięciu inscenizację Heleny Kaut-Howson: „Trash Story,” z udziałem doskonałych aktorów Sceny Polskiej UK: Jarka Ciepichała, Joanny Kańskiej, Heleny Kaut-Howson i Magdaleny Włodarczyk.

Więcej informacji o sztuce „Trash Story” znajdzie tutaj: link

Data i miejsce wydarzenia:

Niedziela 5 i 12 marca 2017 – godz. 16.00
Jazz Caffe, POSK  238-346 King Street W6 0RF
Bilety £12: www.scenapolska.uk

Email: info@scenapolska.uk
Facebook: link

Gosia Prochal/Radio Star, Zdjęcie: Scena Polska UK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here