Gwiazda tenisa Andy Murray pasowany na rycerza przez księcia Karola.

w czwartek 16 maja, ksążę Karol w uroczystej ceremonii pasował sir Andy Murraya na rycerza za zasługi dla kultury sportowej w Wielkiej Brytanii.

0

Sir Andy Murray otrzymał tytuł szlachecki w Pałacu Buckingham. Trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema został uhonorowany przez księcia Karola podczas ceremonii inwestytury w czwartek 16 maja.

Dołączył do niego Sir Philip Pullman, który otrzymał tytuł szlachecki za swoje zasługi dla literatury i prezenter BBC Springwatch Sir Chris Packham za pracę na rzecz ochrony przyrody.

Tenisista powiedział później, że życzyłby sobie, aby jego dwie młode córki były na tyle duże, by zobaczyć, jak otrzymuje rycerstwo.

Powiedział: „Jestem z tego bardzo dumny. To bardzo miły dzień dla mnie i mojej rodziny, z którą go spędzam – moja żona i rodzice są tutaj. Chciałbym, aby były tu moje dzieci, ale myślę, że są trochę za małe. Pokażę im medal, gdy wrócę do domu”.

Książę Karol i Sir Andy Murray

Sir Andy i jego żona Kim mają dwoje dzieci – trzyletnią Sophię Olivię i 18-miesięczną Edie.

Moment przełomowy w karierze gracza nadszedł w lecie 2013 roku, kiedy zakończył 77-letni okres wyczekiwania Brytyjczyków na mistrza rozgrywek jednoosobowych na Wimbledonie.

Rycerstwo zostało ogłoszone podczas New Year Honours w 2016, kończąc doniosłe 12 miesięcy, w których zdobył drugi tytuł Wimbledonu, zachował koronę olimpijską, po raz trzeci otrzymał tytuł osobowości roku BBC Sports i zakończył sezon jako numer jeden na świecie.

Andy Murray

Nobilitowani mogą wybrać, kiedy odebrać honor i uważa się, że opóźnienie było spowodowane tym, że Sir Andy miał napięty harmonogram za granicą, ale w ciągu dwóch lat doznał zagrażającego karierze problemu bioder.

Podczas pełnej łez konferencji prasowej w Australian Open w styczniu poinformował, że planuje przejść na emeryturę po rozgrywkach na Wimbledonie w tym roku z powodu bólu w stawie.

Jednak po monumentalnej pięciosetowej walce z Roberto Bautistą Agutem, w której Sir Andy pokazał, że wciąż ma zdolność i chęć rywalizacji na najwyższym poziomie, powiedział, że zrobi wszystko, żeby dalej grać.

Sir Andy, który w środę świętował swoje 32 urodziny, od tamtej pory przeszedł operację bioder i rozpoczął rehabilitację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here