Grunt to dobra motywacja

0

Leniwe i sielankowe życie na zasiłku to dobry sposób na bezpieczną egzystencję. Okazuje się, że spora liczba mieszkańców Wysp celowo pozostaje na bezrobociu.

Dlaczego? Wszystko dzięki korzystaniu z różnorodnych benefitów, które bardzo często wpływają demotywująco na obywateli UK. Wygodniej jest żyć na zasiłku, niż codziennie rano wstać do pracy i wykonywać jakieś czynności. Zaskakujący jest fakt, że takiego zdania jest blisko 62% aktywnych zawodowo Brytyjczyków!

Spora część Zjednoczonego Królestwa sądzi, że państwo powinno w odpowiedni sposób zmotywować swoich obywateli do podjęcia stałego zatrudnienia. Ich zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie przymusowych prac społecznych na rzecz organizacji dobroczynnych. Podobnego zdania są również znawcy tematu i według  najnowszych analiz wynika, że 30 godzinami prac społecznych tygodniowo mogłoby zostać objętych około 600 tysięcy osób.

Dałoby to około 2,5 miliarda oszczędności rocznie, a już w pierwszym roku 350 tysięcy dotychczasowych bezrobotnych rozejrzałoby się za zatrudnieniem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNoga z gazu!
Następny artykułDzieci giną na drogach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here