Zapraszamy do odsłuchania wywiadu z Romanem Licznerskim, prowadzącym zespół AMEN

Rozmawiała: Gosia Prochal

AMEN – Adoramus Emigranci Najwyższemu – największy polski zespół pop-gospel w Wielkiej Brytanii zaśpiewa w Hull i w Yorku już 16 i 17 czerwca. Podczas koncertu usłyszymy ich autorskie kompozycje, a także znane i lubiane hity muzyki chrześcijańskiej.

Repertuar AMEN to zarówno standardy muzyki chrześcijańskiej jak i własne kompozycje zespołu. Jedne i drugie w nowoczesnych aranżacjach, łączących elementy muzyki sakralnej, przez klasyczną aż do współczesnego pop, w poszukiwaniu własnego stylu i brzmienia.

Twórcą i aranżerem niemal całego repertuaru jest Roman Licznerski a repertuar kolędowy pomógł przygotować także Marek Podkowa, wybitny aranżer i saksofonista jazzowy.

Oprócz Marka Podkowy z AMEN grają profesjonalni muzycy z wielu znakomitych instytucji muzycznych, od znanych filharmonii po opery i big-bandy.

Koncerty AMENu to ogromny ładunek energii, w przekroju emocji od radości po wzruszenie, towarzyszących uwielbieniu, ale grupa nie ucieka też od treści refleksyjnych, dylematów współczesnego człowieka, wędrującego, poszukującego drogi do Boga.

W każdym roku zespół chce odwiedzać nowe miejsca, prezentując swoje muzyczne przesłanie. W ostatnich miesiącach koncertował w Londynie (Ilford), Derby, Peterborough, Laxton Hall, Reading, Leicester i Bath.

Podczas trasy koncertowej w maju 2016 r. towarzyszył AMEN Mateusz Ziółko – zwycięzca The Voice of Poland 2013 a w późniejszych koncertach – Marcin Jajkiewicz, znany m.in. z programu TVP Jaka to melodia.

W grudniu 2016 zespół wydał płytę z kolędami i pastorałkami Gdy Anioł, cieszącą się dużym powodzeniem wśród angielskiej Polonii.

Tym razem, po raz pierwszy Zespół AMEN będą mieli okazję usłyszeć również mieszkańcy Anglii Północnej.

Zapraszamy w imieniu Zespołu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here