Karola Korczewska to jedna z laureatek II edycji Polskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – APLAUZ, organizowanego w dniach od 5 do 7 maja przez Radio Star i Polskie Ognisko Muzyczne w Peterborough. Karola otrzymała podczas wydarzenia nagrodę specjalną od Radia Star za wykonanie piosenki “Byle Jak” z repertuaru Margaret! 

Zapraszamy do odsłuchania wywiadu, w którym Karola Korczewska opowiedziała o swojej muzycznej przygodzie. Na antenie wyemitowany został również utwór zaśpiewany przez Karolę – koncertowe wykonanie piosenki “Byle Jak” zarejestrowane podczas Gali Finałowej Festiwalu Aplauz.

Karola Korczewska w Radiu Star

Rozmawiała: Gosia Prochal

Karola o sobie (bio)

Moja przygoda z piosenką i muzyką rozpoczęła się bardzo dawno! Moja cała rodzina muzykuje, dlatego już w przedszkolu, gdy miałam 3 lata, brałam udział w tzw. akademiach okolicznościowych i tak to trwa do dziś.

Mając 12 lat, otworzyłam swój kanał na YouTube i od czasu do czasu wrzucam tam filmiki z kawałkami piosenek w moim wykonaniu.

Nigdy nie chodziłam do szkoły muzycznej, ani nie brałam korepetycji z nauki śpiewu. Sama nawet od niedawna uczę się gry na gitarze. Podczas Festiwalu Aplauz po raz pierwszy wystąpiłam przed tak liczną publicznością.

Obecnie chodzę do collegu i studiuję na muzycznym kursie, o profilu „performance and production”. Po skończeniu tej szkoły, chcę kontynuować naukę związaną z muzyką.

Poza tym, mam inne zainteresowania: fotografia lub dekoracja wnętrz. Narazie liczy się tu i teraz, dlatego cieszę się, gdy mogę śpiewać. To sprawia mi ogromną przyjemność. Dodatkową motywacją do śpiewania są dla mnie moi znajomi i rodzina, którzy wspierają mnie w tym co robię.

(rs) Zdjęcia z Festiwalu Aplauz: Patka Aparatka Photography

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here