Przygotowania do II edycji Festiwalu Polskiej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Aplauz trwają pełną parą, a nasi wspaniali Goście nie mogą doczekać się spotkania z uczestnikami wydarzenia. Do udziału w Festiwalu zaprosiliśmy jedną z najlepszych nauczycielek śpiewu estradowego w Polsce, znaną na rynku muzycznym i wielokrotnie docenianą za sukcesy w kształceniu wokalnych talentów Elżbietę Biskup.

Zapraszamy do odsłuchania wywiadu z Elżbietą Biskup

Rozmawiała: Małgorzata Prochal

Elżbieta Biskup jest właścicielem Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS oraz nauczycielem emisji głosu i interpretacji wokalnych utworów estradowych. Od ponad 20 lat prowadzi zespół wokalny MIRAŻ, którego wokaliści odnoszą nieustanne sukcesy na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Osobowościami zespołu są m.in. tak charakterystyczne postaci polskiej estrady, jak Anna Wyszkoni, Hania Hołek, Marzena Korzonek.

Elżbieta Biskup jest przewodniczącą jury Festiwalu Aplauz, poprowadzi też warsztaty z uczestnikami wydarzenia. Podczas warsztatów będą miały miejsce ćwiczenia z emisji głosu, opracowanie piosenki festiwalowej “Bo To jest Aplauz,” a także przygotowanie laureatów do występów “live” podczasz wielkiej Gali Finałowej w The Key Theatre. Laureci Aplauz-u zaprezentują się na scenie z towarzyszeniem sekcji instrumentalnej pod przewodnictwem Pawła Harańczyka.

II edycja największego Festiwalu Polskiej Piosenki poza granicami kraju odbędzie się 5, 6 i 7 maja w Peterborough. Zgłoszenia do Festiwalu można nadsyłać do 14 kwietnia. W tym celu należy nagrać dwie piosenki i wysłać je za pośrednictwem formularza na stronie www.aplauzfestiwal.co.uk.

W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież do 18 roku życia.

Więcej informacji o Festiwalu: link 

Elżbieta Biskup – magister wychowania muzycznego, nauczyciel dyplomowany, w zawodzie od ponad 30 lat. Absolwentka Wydziału Pedagogiczno – Uniwersytetu Śląskiego-Filia w Cieszynie, a także Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Za swoją pracę uhonorowana m.in. w roku 2003 przez Prezydenta RP „Brązowym Krzyżem Zasługi” oraz wielokrotnie nagradzana nagrodą Starosty. Laureatka nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty i Nagrody Starosty Raciborskiego MIESZKO – AD 2012 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, a także Nagrody Złotej Superaty za wybitnie osiągnięcia w dziedzinie działalności kulturalnej województwa śląskiego.

(rs)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here