„Gliniarz” w klubie filmowym Frame

0

W piątek odbędzie się kolejna projekcja w klubie filmowym Frame w Peterborough. Tym razem w czasie spotkania zobaczymy film „Gliniarz” – świetny debiut reżyserski Johna McDonagha i jedna z najlepszych, przesiąkniętych czarnym humorem, komedii kryminalnych – przez krytyków uważana za perełkę gatunku. Projekcja obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wymykające się szablonom, oryginalne i wciągające kino irlandzkie.

Sierżant Gerry Boyle (Brendan Gleeson) pełni służbę w małej mieścinie na wschodzie Irlandii. Nie jest jednak typem pełnego entuzjazmu, szlachetnego stróża prawa, którego ludzie darzą sympatią i zaufaniem. Gerry ma niską tolerancję dla bliźnich, specyficzne poczucie humoru oraz słabość do whisky i prostytutek. On sam jednak na swoje życie nie narzeka i ponad wszystko ceni sobie święty spokój. Niestety nieżyczliwy los stawia na jego drodze świeżo przeniesionego ze stolicy, nadgorliwego agenta FBI Wendella Everetta (Don Cheadle), a wraz z nim śledztwo w sprawie międzynarodowej siatki przemytników narkotyków. Chcąc nie chcąc, Boyle musi wiec poradzić sobie z tymi, jakże mu obcymi wyzwaniami.

Po projekcji jak zawsze dyskusja na tematy dotyczące filmu i nie tylko. Spotkanie klubu filmowego Frame odbędzie się w piątek, 2 maja o godz.19.30 w The Beehive Community Centre. W imieniu organizatorki, Agnieszki Sobieraj, serdecznie zapraszamy!

Szczegóły seansu:

„ THE GUARD” (“GLINIARZ”)
02.05.2014 o godz.19.30

Rok produkcji: 2011
Reżyser: John Martin McDonaugh
Scenarzysta: John Martin McDonaugh
Kraj: Irlandia
Gatunek: Komedia kryminalna

Kawa i herbata oraz popcorn będą dostępne za darmo. Alkohol – we własnym zakresie.
Cena biletu: dotacja (koszty wynajmu, licencji).
Darmowy parking.

Klub Filmowy FRAME
The Beehive Community Centre
St. Martins Street, Millfield,
Peterborough, PE1 3BD
E-mail: agnieszkas77@yahoo.co.uk

klub_frame_guard

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here