Gdzie znaleźć najlepsze miejsce do życia w Londynie? Podpowie Ci aplikacja!

0

Popularny tygodnik Time Out oraz portal Rightmove zajmujący się obrotem nieruchomościami, stworzyli aplikację, która pomaga mieszkańcom Londynu w znalezieniu najlepszego nowego miejsca do życia.

Zainteresowana osoba musi określić, czy chce zakupić czy wynająć dom bądź mieszkanie, a także kwotę, jaką maksymalnie może wydać miesięcznie na czynsz.

Oprócz tego potencjalny nabywca pytany jest o miejsce swojej pracy, co ma pozwolić na znalezienie nieruchomości stosunkowo blisko danej części miasta.

Aplikacja ta ma pomóc londyńczykom w szybkim znalezieniu odpowiedniego lokum dla siebie. Od miesięcy londyński rynek nieruchomości przeżywa kryzys; ze względu na rosnącą populację miasta, zmniejsza się liczba dostępnych lokali, a co za tym idzie, ceny nieruchomości z roku na rok szybują w górę.

Zdaniem organizacji charytatywnej Shelter, osoby, które nie zarabiają minimum 77 tysięcy funtów rocznie,nigdy nie będą w stanie pozwolić sobie na kupno domu w Londynie. Sytuacja ta zmusza coraz więcej osób do wynajmu mieszkań i zmagania się niejednokrotnie z nieuczciwymi właścicielami domów.

Aplikację można zobaczyć TUTAJ.

Źródło: Londynek/Monika M.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here