Gdzie warto pójść, co zobaczyć? Czyli kalendarium majowych imprez na Wyspach część pierwsza!

0

Mamy maj, a co za tym idzie majówkę, która idealnym pretekstem do tego, by wreszcie zapomnieć o obowiązkach i spędzić trochę czasu wspólnie z najbliższymi. Sprawdźcie co będzie działo się na Wyspach w długi weekend i w pierwszej połowie tego miesiąca.

1 maja w opactwie Św. Benedykta na Ealingu odbędzie się uroczysta msza święta z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Na mszę zapraszają Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polska Misja Katolicka.

Kolejnym równie ważnym wydarzeniem będzie celebrujący rodzimą tradycję oraz kulturę Days of Poland Festival, który odbędzie się już w nadchodzący weekend w Potters Field Park. To trzecia edycja festiwalu, który ma miejsce w samym centrum Londynu. Na wszystkich zainteresowanych czekaać będzie mnóstwo dobrej zabawy na świeżym powietrzu, występy zespołów folkowych oraz atrakcje dla dzieci. Gościem specjalnym będzie zespół Lombard. Więcej informacji: link

Jeśli natomiast lubicie mocniejsze wrażenia proponujemy wizytę na corocznym Truckfest Peterborough. To coś dla miłośników ogromnych samochodów z ogromnymi silnikami. Organizatorzy w słoneczną pierwszomajową niedzielę organizują wystawę unikatowych ciężarówek takich producentów jak Volvo, Mercedes, Iveco, Renault czy Scania. W zeszłym roku organizatorzy pobili rekord 2000 wystawionych pojadów, czy tym razem uda im się poprawić ten wynik? Przyjdź i przekonaj się sam! link

Tymczasem dla tych, którzy wciąż mają w sobie coś z dziecka i lubią w wolnych chwilach czytać komiksy ciekawą propozycją może być kolejne wydarzenia. Już 7 maja w Peterborough odbędzie się 15. Free Comic Book Day 2016, podczas którego miłośnicy komiksów na pewno znajdą coś dla siebie. W tym dniu w sklepach pojawią się promocje na wybrane egzemplarze czasopism dla czytelnika w każdym wieku. Szczegóły promocji: link oraz link.

Jeśli natomiast lubicie wspierać lokalne inicjatywy oraz świetnie bawicie się na świeżym powietrzu proponujemy Wam zatrzymać się choć na chwilę na Yaxley Festival. W dniach od 13 do 15 maja, podczas trzeciego wydarzenia promującego ducha lokalnej wspólnoty Yaxley organizatorzy przygotowali dla Was masę darmowych atrakcji. W programie m.in. występy kilkudziesięciu grup muzycznych. Szczegóły: link

W tych samych dniach możecie odwiedzić również Nene Valley Railway. Dla miłośników pociągów organizatorzy przygotowali moc darmowych atrakcji, takich jak: wstęp do Railworld w Peterborough, przejażdżka prawdziwą parową lokomotywą, zwiedzanie Peek Behind the Scenes Shed Tours oraz smakołyki i pyszną kawę w Wansford Café. Szczegóły: link.

Nie zapomnieliśmy również o wszystkich kinomanach. Od minionego piątku w brytyjskich kinach możemy oglądać kolejną już, kultową produkcję Marvela, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. W rolach głównych Chris Evans, Robert Downey Jr, czy Scarlett Johansson. W kultowej już serii, Kapitan Ameryka staje na czele nowej drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. Tym razem będą również zmuszeni zmierzyć się z kolejnym międzynarodowym problemem – ustawą regulującą wszelkie działania super bohaterów. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem. Szczegóły: link.

Jeśli jednak nie jesteście fanami produkcji science-fiction iwolicie nieco spokojniejsze klimaty, kolejny film z pewnością przypadnie Wam do gustu. Florence Foster Jenkins to inspirowana prawdziwą historią opowieść o kobiecie, która mimo braku muzycznego talentu marzy o podbiciu świata operowego. W tytułową rolę wciela się, zdobywczyni 3 Oscarów, Meryl Streep, a przy jej boku, jako wiernego menażera możemy zobaczyć Hugh Granta. W kinach od 6 maja. Serdecznie zapraszamy. 

Autor: Karolina Pagacz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here