Biblioteka Polska POSK w Londynie zaprasza na film “Katyń – Ostatni świadek,” którego projekcja odbędzie się 7 września w Teatrze POSK-u w Londynie. Po obejrzeniu produkcji widzowie będą mieli okazję wziąć udział w rozmowie z reżyserem, Piotrem Szkopiakiem. Wstęp wolny.
„Katyń – Ostatni świadek” odsłania kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II wojny światowej – ukrywanej przez lata prawdzie o zbrodni katyńskiej. Zainspirowany biografią jej naocznego świadka, Iwana Kriwoziercowa alias Michała Łobody, próbuje dojść przyczyny przedwczesnej śmierci mężczyzny w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii, w 1947 roku.
W roli brytyjskiego dziennikarza, który odkrywa dla zachodniego świata przerażającą prawdę o popełnionym przez Sowietów mordzie katyńskim zobaczymy Alexa Pettyfera („Jestem numerem cztery”). Michała Łobodę zagrał Robert Więckiewicz, zaś jego przyjaciela Andrzeja Nowaka – Piotr Stramowski („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”). Ponadto w filmie występują: Henry Lloyd Hughes („Iluzja 2”), Michael Gambon („Harry Potter”) oraz Talulah Riley („Westworld”). Inspiracją do napisania scenariusza stała się osobista historia reżysera Piotra Szkopiaka, który w Katyniu stracił dziadka.
Piotr Szkopiak jest brytyjskim reżyserem i scenarzystą polskiego pochodzenia. Debiutował filmem “Small Time Obsession” (1995), dobrze przyjętym przez krytykę; jest także uznanym reżyserem telewizyjnym – nominowanym do nagrody BAFTA za serial “Emmerdale”. Urodzony w Wielkiej Brytanii, nie zapomina o polskich korzeniach, czego dowodem jest jego film o Katyniu.
Data i miejsce:
PIĄTEK 7 WRZEŚNIA 2018 GODZ. 19:00
SALA TEATRALNA POSK
Wstęp wolny
PO PROJEKCJI ROZMOWA Z REŻYSEREM
Adres: 238-246 King Street W6 0RF London
tel: 020 8741 0474
e-mail: ccl@polishlibrary.co.uk
strona: www.polishlibrarylondon.co.uk/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here