Farage ostrzega Torysów, że Bruksela nie będzie chciała renegocjować umowy wyjścia.

Lider Partii Brexit Nigel Farage ostrzegł przywódców Partii Konserwatywnej, którzy wierzą, że mogą renegocjować lepszą umowę wyjścia z Brukselą, że uniokraci nie zmienią „jednej kropki lub przecinka” traktatu o wyjściu.

0

Farage, który poprowadził swoją partię do zwycięstwa w zeszłotygodniowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, skierował swoje uwagi do ministra spraw zagranicznych Jeremy’ego Hunta, zwolennika pozostania w UE, który powiedział, że teraz popiera Brexit, i który powiedział także, że jeśli zostanie premierem, wróci do Brukseli, by wynegocjować lepszą umowę, która mogłaby następnie zyskać wystarczające poparcie parlamentarne, aby przejść głosowanie w Izbie Gminu.

Nigel Farage, lider Partii Brexit.

Lider partii Brexit nazwał tę deklarację „absolutnym śmieciem” w swoim programie radiowym w LBC we wtorek wieczorem, mówiąc: “Każda osoba tutaj w Komisji Europejskiej i wiodące grupy w Parlamencie Europejskim nie zmienią tej umowy ani o jedną kropką albo przecinek”.

“I to nie jest porozumienie, to traktat… Michel Barnier chodzi z nim pod pachą. Myślę więc, że ta strona argumentu jest absolutną bzdurą. On [ Jeremy Hunt] również obiecuje stworzyć nowy zespół negocjacyjny. Ciekawe skąd wziął ten pomysł”?

Jeremy Hunt, minister spraw zagranicznych UK.

Po zwycięstwie partii Brexit, Farage zaoferował swoją i swoich posłów do Parlamentu Europejskiego pomoc w negocjowaniu przyszłej umowy handlowej z UE. Podczas gdy głosy o Farage’u dołączającym do zespołu negocjacyjnego rządu Torysów były wielokrotnie poruszane przez Brexitersów, nadzieja kierownictwa partii, Hunt, wykluczył zaproszenie weterana Parlamentu Europejskiego z dwudziestoletnim stażem, ponieważ Farage popiera wyjście bez porozumienia, które Hunt opisuje jako „polityczne samobójstwo”.

“Nie ma go w Parlamencie i nie chce porozumienia. Nigel Farage chce wyjść bez porozumienia” – powiedział we wtorek minister spraw zagranicznych w rozmowie z BBC Radio 4.

Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker już jednak zaprzeczył, że nowy premier może wynegocjować nową umowę, mówiąc we wtorek wieczorem przed szczytem UE w Brukseli: „Byłem krystalicznie czysty. Nie będzie renegocjacji”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here