Farage ostrzega: “​​kompromis brexitowy May-Corbyn byłby ostateczną zdradą”.

Nigel Farage ostrzegł, że potencjalny kompromis brexitowy między Theresą May i Jeremym Corbynem będzie „ostateczną zdradą” wyniku referendum w 2016 roku.

0

Media ogłosiły w niedzielę 5 maja, że premier May ma zamiar zaoferować przywódcy laburzystów Jeremy’emu Corbynowi ustępstwa w sprawie Brexitu, aby zyskać poparcie posłów prounijnych dla jej zatwierdzonego przez UE ‘dealu’.

Źródła poinformowały The Times, że oferta, która ma zostać złożona na wtorkowym spotkaniu, będzie zawierać tymczasowe ustalenia celne do następnych wyborów powszechnych, zaplanowanych na maj 2022 r . Zjednoczone Królestwo ma akceptować szereg regulacji dotyczących jednolitego rynku towarów oraz akceptować i zapisać w prawie brytyjskim wszystkie przepisy UE dotyczące praw pracowników.

Premier Theresa May

Według doniesień, bazujących na wypowiedziach May „jeśli będziemy w stanie wynegocjować porozumienie między partiami” i „zawrzeć układ” z Partią Pracy, będzie mogła przeforsować jej kontrowersyjną umowę trzykrotnie już odrzuconą.

Rozmawiając z Sophy Ridge w niedzielę na News, Farage powiedział: „Społeczeństwo nie chce porozumienia, a już na pewno nie porozumienia, o którym pani May mówi dziś rano w sprawie stałej unii celnej i dostosowania do zasad jednolitego rynku”.

Zapytany, jakie byłyby konsekwencje, gdyby May i Corbyn zawarli umowę w sprawie unii celnej, nakazują Zjednoczonemu Królestwu w dostosowanie przepisów do UE i uniemożliwiając przyszłe międzynarodowe umowy handlowe, przywódca Partii Brexit powiedział: „Jeśli to zrobią, będzie to postrzegane jako koalicja polityków przeciwko ludziom i myślę, że miliony ludzi zrezygnują z głosowania na Partię Pracy i Konserwatystów”.

Nigel Farage, lider Partii Brexit, były przywódca UKIP

„To byłaby ostateczna zdrada” – dodał. „Jeśli May to podpisze, nie widzę sensu istnienia Partii Konserwatywnej. Bo i po co”?

Farage poczynił podobne komentarze w The Telegraph, gdzie ostrzegał: „Jeśli torysi zawrą umowę z Partią Pracy o unii celnej, będą wchodzić w koalicję z opozycją przeciwko ludowi”.

Po tym, jak Partia Konserwatywna straciła część miejsc w radach w czwartkowych wyborach samorządowych, z partii ponownie dobiegają telefony, aby znaleźć sposób, by zmusić Theresę May do odejścia, chociaż zawiodły próby usunięcia premier lub zmiany zasad partii, aby ułatwić jej wydalenie.

Marsz zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Były lider Torysów, Iain Duncan Smith, nazwał May „opiekuńczą premier”, dodając: „Nie jest możliwe, aby usiadła z Partią Pracy i zawarła umowę, ponieważ straci zaufanie własnej partii. Ona musi ustąpić. ”

Nigel Farage podczas antyunijnego wiecu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here