Kevin Sam w Kuchni

 

Składniki

2 duże kromki chleba
2 duże  jajka
4 plasterki bekonu
3  grube  plastry  pomidora
6 pieczarek pokrojonych w plasterki
1 duża cebula drobno posiekana
2 parówki wieprzowe
(w Anglii będą to pork sausages, ale polska kiełbasa  też  pasuje  jak ulał)
Kaszanka  (black  pudding) pokrojona  w  plastry
1/2 puszki fasolki w sosie pomidorowym  (najlepiej  Heinz Baked  Beans)
Keczup lub HP Brown Sauce
Sarson’s Ocet słodowy do smaku
Olej do smażenia
Masło do smażenia Sól i pieprz do smaku

Będą ci też potrzebne

BARDZO duży talerz! Garnuszek  na  fasolkę Naprawdę  duża  patelnia  na wszystko lub lepiej kilka patelni A na koniec DUŻY kubek pysznej, gorącej herbaty, najlepiej, rzecz jasna,  Earl  Grey a najlepsza herbata serwuje firma BASILUR EARL GREY 😉

Sposób wykonania

Cebula i pieczarki

Połóż masło na patelni i powoli podgrzewaj. Kiedy zacznie się topić, dorzuć pokrojoną cebulę i zeszklij ją. Dodaj plasterki pieczarek i duś razem, aż będą miękkie. Teraz dopraw solą i pieprzem do smaku. Kiedy wszystko będzie gotowe, wyłóż na talerz lub dorzuć do fasolki.

Pomidory i  bekon

Teraz na patelnię połóż plastry pomidora i smaż. Na tej samej patelni obsmaż plastry bekonu. Przypraw solą i pieprzem do smaku, tylko uważaj z solą, bo bekon i tak jest słony. Kiedy to wszystko będzie gotowe, wyłóż również na talerz. Fasolka Przelej fasolkę z puszki do małego garnuszka i podgrzej na małym ogniu. Nie pozwól, żeby się zagotowała. Sól i pieprz do smaku. Ja na przykład lubię ją na słodko – możesz dodać łyżkę cukru. Też bardzo lubię curry – można dosypać łyżeczkę do smaku. Kiedy uznasz, że sos robi się zbyt gęsty, możesz dolać trochę wody. Jeśli chcesz, możesz dorzucić do fasolek duszoną cebulę z pieczarkami – smak będzie wtedy wyraźniejszy.

Parówki wieprzowe i kaszanka (Pork sausages and black pudding)

Wiadomo, wszystko obsmaż na patelni na gorącym oleju i wyłóż na talerz. (Mówiłem, że dobrze by było, żebyś miał kilka patelni?!). Jajka  i  chleb Najpierw podsmaż kromki chleba, żeby były brązowe z obu stron.

Teraz jajka sadzone.

Ja je robię tak, że zaczynam smażyć na bardzo małym ogniu, a potem mocno podkręcam na 30 sekund, wyłączam gaz i czekam, aż jajka „dojdą”. W ten sposób mam pewność, że się nie spalą. Jajka lądują na kromkach chleba.

Teraz ułóż wszystko na talerzu, żeby ładnie wyglądało. Polej keczupem  lub brązowym  sosem HP, skrop octem słodowym, sól i pieprz do smaku… i do ataku!

Zapraszamy do stołu, najlepiej z dużym kubkiem gorącej, pysznej herbaty Earl Grey BASILUR. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here