Ekspertka podatkowa zwolniona z think tanku za powiedzenie, że „mężczyźni nie mogą zmienić się w kobiety”.

Starsza ekspertka podatkowa stracił pracę w międzynarodowym think tanku w związku z komentarzami na temat transgenderyzmu na Twitterze.

0

Maya Forstater wydała serię pozornie prostych komentarzy na temat płci, co spowodowało, że straciła pracę w Centre for Global Development.

Wśród komentarzy znalazły się takie stwierdzenia, jak „tak, myślę, że mężczyźni nie są kobietami. Nie sądzę, aby bycie kobietą było kwestią tożsamości lub kobiecych uczuć. To biologia. Ludzie obojga płci nie powinni być ograniczani (lub dyskryminowani), jeśli nie dostosowują się do tradycyjnych oczekiwań dotyczących płci”.

W innym tweecie Forstater napisała: „Jestem tak zaskoczona, że mądrzy ludzie, których podziwiam, którzy są absolutnie pro-naukowi w innych dziedzinach i bronią praw człowieka, i praw kobiet [sic] pętają samych siebie, aby uniknąć mówienia prawdy, że mężczyźni nie mogą zmienić się w kobiety (ponieważ może to zranić męskie [sic] uczucia)”.

Karen White, uważa się za kobietę, skazany za gwałty i brutalne przestępstwa, przeniesiony z więzienia dla kobiet do placówki męskiej po atakach na współosadzone kobiety.

Powiedziała również, że Karen White – biologicznnie mężczyzna „trans woman”, który została uwięziony za brutalne przestępstwa i gwałty i został przeniesiony do więzienia mężczyzn po napaści seksualnej na współwięźniarki – była „mężczyzną”. Mówiła o niebezpieczeństwie dla kobiet jeśli mężczyznom pozwoli się samoidentyfikować jako kobiety i zastosować to jako normę prawną, ponieważ mogłoby to doprowadzić do zranienia większej liczby kobiet.

Jednak pracodawca Forstater napisałł w e-mailu do niej: „Stwierdziłaś, że wewnętrzne odczucie człowieka, że ​​jest kobietą, nie ma podstaw w materialnej rzeczywistości. Wiele osób uzna to za obraźliwe i wykluczające”.

Maya Forstater powiedziała później, że pomimo jej sukcesu w organizacji, jej umowa nie została odnowiona, co doprowadziło do utraty środków do życia. Za The Times, Forstater uważa, że jest pierwszą osobą w Wielkiej Brytanii, która straciła pracę, twierdząc, że kobiety trans nie są kobietami.

„Tak, ludzie powinni oczywiście być w stanie zdefiniować swoją tożsamość w dowolny sposób. Ale inni ludzie nie są zmuszeni zaakceptować go jako odnoszącego się do jakiejkolwiek materialnej rzeczywistości”, pisze Forstater.

Anna Grodzka, wcześniej znana jako Krzysztof Bęgowski

Podkreśliła również, „popieram prawa ludzi transseksualnych i uważam, że osoby trans są narażone na ataki, ale żadna grupa nie powinna przewyższać innych. Straciłam pracę za mówienie o prawach kobiet, w ostrożny sposób i w tonie zwykłej dyskusji i polemiki. Pracowałam dla think tanku i myślałam, że powinno się umieć myśleć i mówić o różnych sprawach. Dowiedziałam się, że się myliłem”.

Broniła jej Jodie Ginsberg z Index on Censorship, która powiedziała: „z tego, co przeczytałem o jej wpisach, nie widzę, żeby Maya zrobiła coś złego, oprócz wyrażenia opinii, którą podziela wiele feministek – że powinno się publiczne i otwarcie debatować na temat rozróżnienia między płcią a płcią”.

Forstater rozpoczyna teraz kampanię crowdfundingową, aby sfinansować swoją obronę prawną w starciu z poprzednim pracodawcą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here