E-papierosy na receptę?

0

W środę Brytyjski Urząd Kontroli zadecydował o dalszym losie popularnych na Wyspach e-papierosach. Ponad 1,3 miliona dotychczasowych użytkowników czeka niespodzianka.

Obecnie elektryczne zabawki są traktowane, jako zwykłe produkty konsumpcyjne, jednak coraz więcej osób oponuje, żeby patrzeć na nie na podobnych zasadach, co na lekarstwa!

Już od początku 2016 roku producenci papierosów będą musieli się trochę wysilić i przekonać odpowiednie służby o jakości swoich produktów i spełnianiu przez nie wszystkich zalecanych norm. W zamian za to mogą liczyć na zasłużoną licencję i status „lekarstwa” bez recepty!

Bez wątpienia pomysł ten nie obejdzie się bez echa. Zalecenie Brytyjskiego Urzędu Kontroli nie jest jednak nowością. W Nowej Zelandii, która stanowczo walczy z nałogiem tytoniowym, papierosy można kupić wyłącznie na receptę. Dania, Kanada i Australia natomiast ograniczyły sprzedaż e-papierosów do minimum. Jeszcze gorzej mają amatorzy nikotynowego e-dymka w Brazylii, Norwegii i Singapurze, gdzie wprowadzony został zakaz palenia tego typu produktów w przestrzeni publicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here