Dziś w Radiu Star: Rafał Wilk, reprezentant Polski w Rio de Janeiro!

0

Rafał Wilk, dwukrotny złoty medalista w Londynie, pięciokrotny mistrz globu oraz czterokrotny złoty medalista Pucharu Świata w kolarstwie szosowym na handbike’u, był dziś gościem Gosi Prochal w Przepisie Na Życie Radia Star. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.

Rafał ponownie zawalczy o medale, będzie też pełnić funkcję chorążego biało – czerwonych podczas XV Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro które potrwają od 7 do 18 września.

W 2012 r paraolimpijczycy zdobyli w Londynie 36 medali (14 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych). Rafał, który wywalczył wtedy dla Polski dwa złote krążki nie ukrywa, że i tym razem ma nadzieję na wygraną. „Jadę po zwycięstwo, tylko takie podejście może sprawić, że włożę w ten start maksimum swoich możliwości” – mówi.

Rozmowa z Rafałem Wilkiem na antenie Radia Star:

Dodaje, że Igrzyska w Londynie udowodniły, że Paraolimpiada może być atrakcyjnym widowiskiem. „Zawody były bardzo dobrze promowane, a mój start oglądała rekordowa liczba – około 110 tys. osób na trybunach. W Polsce ciągle się takiego podejścia uczymy, ale widać postęp, w tym roku transmisje z tego wydarzenia będzie można oglądać w TVP” – dodaje.

Przed wypadkiem na torze, po którym stracił władzę w nogach, trenował żużel. „Wypadek przekreślił możliwość dalszego rozwoju na tym polu, ale otworzył drogę do kolarstwa ręcznego. Wykorzystuję tę szansę każdego dnia. Daję z siebie wszystko zarówno na treningach, jak i na zawodach” – przekonuje.

Biało-czerwoni wystąpią w 13 spośród 22 dyscyplin, jakie są w programie XV igrzysk. Dwie nowe dyscypliny to kajakarstwo i triathlon. Przez 11 dni w Rio de Janeiro rywalizować będzie ok 4300 zawodników ze 175 krajów. Ceremonia otwarcia odbędzie się 7 września na Stadionie Olimpijskim.

Autor: Gosia Prochal/Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here