Dziś w kinach Odeon premiera filmu Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów

0

29 kwietnia w brytyjskich kinach premiera filmu „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów”, będącego bezpośrednią kontynuacją hitowego „Avengers: Czas Ultrona”. W rolach głównych m.in. Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Jeremy Renner i  Don Cheadle.

Marvel ponownie nie zawodzi i dostarcza kapitalną dawkę rozrywkowego kina, a nawet lekko wychyla się poza ramy zwykłego widowiska akcji. „Wojna bohaterów”, bądź jak kto woli, „Civil War”, to ukoronowanie wszystkich wcześniejszych „odcinków” tworzących kinowe uniwersum Marvela oraz jeden z najlepszych filmów o superbohaterach jakie kiedykolwiek powstały – czytamy w recenzji na stronie wp.pl

To dość odważne stwierdzenie, ale naprawdę ma ono pokrycie w tym, co wyprawia się na ekranie. Bracia Anthony i Joe Russo potwierdzili, że idealnie czują trykociarskie kino. Po wcześniejszym „Zimowym żołnierzu”, utrzymanym w konwencji thrillera szpiegowskiego, dostali zadanie, którego chyba z początku się nie spodziewali. „Wojna…” nie jest bowiem typowym sequelem, a raczej dalszym ciągiem rozszerzającego się uniwersum Marvela. Stanowi więc fabularną i duchową kontynuację drugiego „Kapitana Ameryki”, a jednocześnie rozwija wątki dotyczące innych herosów z poprzednich odsłon „Avengers” czy „Iron Mana”, wprowadzając na scenę nowych bohaterów.

Mamy tu ciąg dalszy skomplikowanych relacji między Stevem Rogersem a jego najlepszym przyjacielem/wrogiem Buckym Barnesem z większą historią w tle, której osią jest konflikt w drużynie Avengers.

W czasie jednej z ich międzynarodowych akcji, ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, aby poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Część drużyny (przede wszystkim Tony Stark/Iron Man) jest za tym, by dostosować się do kontroli nad poczynaniami Avengers. Po drugiej stronie barykady staje Kapitan Ameryka, który widzi w tym ograniczenia oraz zbytnie podporządkowanie się interesom osób trzecich. Każda ze stron ma swoje racje i motywacje, a ich dysputy, początkowo tylko słowne, są naprawdę dobrze rozpisane, a przez to wciągające.

Cała recenzja: link

Bilety do kupienia na www.odeon.co.uk

Źródło: wp.pl./ odeon.co.uk/ pro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here