Dziś Mecz Polska-Holandia!

0

Dzis na stadionie w Gdańsku mecz towarzyski Polska – Holandia. Drużyny zmierzą się na murawie po 16 latach przerwy, a dla biało-czerwonych będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed Euro 2016 we Francji. Spotkanie obejrzy 40 tysięcy widzów. Początek meczu o 19.45 czasu brytyjskiego.

Holandia to najwyżej notowana drużyna, która nie zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy. – Brak Holandii we Francji to wielka niespodzianka i mecz z nią będzie dla nas bardzo wartościowym sprawdzianem. Ta drużyna należy do światowej czołówki i prezentuje piłkę na najwyższym poziomie. Na uwagę zasługuje zwłaszcza znakomita organizacja gry oraz świetne indywidualne techniczne umiejętności wszystkich zawodników. W konfrontacji z nią będziemy starali się doskonalić różne elementy i zgrywać poszczególne formacje. Po tym spotkaniu powinniśmy mieć bogaty materiał szkoleniowy do analizy – powiedział trener Adam Nawałka.

Po środowym meczu polską reprezentacje czeka jeszcze jedno towarzyskie spotkanie – 4 czerwca w Krakowie rozegramy mecz z Litwą. 

Mistrzostwa Europy we Francji rozpoczną się 10 czerwca, natomiast biało-czerwoni swój pierwszy mecz w Grupie C rozegrają 12 czerwca w Nicei. Naszym rywalem będzie Irlandia Północna. Cztery dni później polska reprezentacja zmierzy się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca zagramy mecz z Ukrainą w Marsylii.

Zdjęcie: laczynaspilka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here