Radio Star – Twoje Radio Na Wyspach dzięki inwestycji Wolfs Fundusz Private Equity przeniosło się do Londynu i mieści się w historycznym miejscu, Polskim Ośrodku Społeczno – Kulturalnym, który od 1974 roku jest najważniejszym punktem na polonijnej mapie brytyjskiej stolicy.
“Strategia rozwoju Radia Star idealnie wpisuje się w plany biznesowe całej grupy Wolfs. Staramy się wspierać firmy o dużym potencjale wzrostu, szukamy ludzi z pomysłem na biznes będący przynajmniej o krok dalej od reszty istniejących na rynku spółek. Taki potencjał dostrzegliśmy w Radiu Star” – komentuje Leszek Forytta, CEO Wolfs Fundusz Private Equity oraz Founder funduszu nieruchomości Wolfs Tech Fund.
Marcin Marchelski, dyrektor programowy rozgłośni mówi o ostatnich miesiącach intensywnej modernizacji radia i krokach podjętych dzięki wsparciu strategicznego inwestora. “Radio Star bardzo dynamicznie się rozwija i naszym kolejnym krokiem po uruchomieniu nowej ramówki, aplikacji mobilnych i 5 – kanałów muzycznych są przenosiny do Londynu. Pragniemy jednak zaznaczyć, że Radio Star to Radio, które chce docierać do wspaniałej Polonii w całej Wielkiej Brytanii – podkreśla.
Informuje też o kierunku rozwoju stacji: “Obserwując aktualne trendy inwestujemy w najnowsze technologie, m.in. popularyzację Odbiorników Radiowych Wi-Fi. Kładziemy duży nacisk na jakość muzyki, którą gramy, rzetelne informacje, ciekawe wywiady, interesującą ramówkę i doświadczonych prezenterów, a także spektakularne koncerty polskich gwiazd na Wyspach. Przed nami Star Festiwal 2018, podczas którego 4 sierpnia w The Broadway w Peterborough zagrają Kamil Bednarek, Anna Wyszkoni i Krzysztof Cugowski” – dodaje.
Zwraca też uwagę na fantastyczną lokalizację nowej siedziby Radia, dzięki której Radio Star będzie zawsze blisko Polonii i tematów, które są istotne dla Polaków na Wyspach.
O nawiązaniu współpracy z rozgłośnią mówi wiceprzewodnicząca Polskiego Ośrodka Społeczno Kulturalnego, Joanna Młudzińska: “Bardzo się cieszymy, że Radio Star wprowadza się do POSK-u. Życzymy dynamicznego rozwoju i wspaniałej, owocnej pracy w Londynie. Mamy nadzieję na ścisłą współpracę w naświetlaniu spraw ważnych dla POSK-u i Polonii na Wyspach” – mówi. W siedzibie, gdzie będzie mieścić się Radio Star przez 20 lat miał swoje biuro ostatni prezydent RP na Uchodźstwie – Ryszard Kaczorowski.
Wolfs Fundusz Private Equity planuje kolejne inwestycje na Wyspach, ale na chwilę obecną nie zdradza więcej szczegółów. “Nasz kolejny krok będzie gratką dla każdego, kto szuka stabilnych inwestycji w Polsce. Oferta będzie skierowana nie tylko do funduszy, ale także dla inwestorów indywidualnych, dla każdego, kto chce pomnożyć swój kapitał. Dodatkowo planujemy konkurencyjną ofertę zakupu nieruchomości w prestiżowych miejscach Polski, ale o szczegółach poinformujemy dopiero w najbliższym kwartale” – dodaje Leszek Forytta.

O Radiu Star
Zespół Radia Star tworzą prezenterzy i dziennikarze z doświadczeniem w Ogólnopolskich Stacjach Radiowych: Radio Złote Przeboje, Radio Eska, Radio Wawa, Radio Zet, a także największych portalach informacyjnych i gazetach jak m.in. Dziennik Polski, Polska The Times, współpracujący regularnie z brytyjskimi mediami, w tym stacją BBC.
Radio Star to 5 różnych Kanałów Muzycznych: Stacja Główna z atrakcyjną ramówką, interesującymi programami, wywiadami i konkursami, Radio Star Hot – Gorące Hity na Wyspach, Radio Star PL – Polskie Przeboje Wszechczasów na Wyspach, Radio Star Dance – Moc Hitów na Wyspach i Radio Star Gold – Legendy Muzyki na Wyspach.
Od 4 lat organizujemy z powodzeniem koncerty największych gwiazd polskiej estrady – takich jak m.in. Lady Pank, Wilki, Bracia i Krzysztof Cugowski, Piersi, Dżem i Kasia Kowalska, czy zbliżający się Star Festiwal 2018: koncert Bednarka, Anny Wyszkoni i Krzysztofa Cugowskiego, który odbędzie się 4 sierpnia w Peterborough.
Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Polaków w Wielkiej Brytanii, informujemy o najważniejszych wydarzeniach politycznych i zmianach zachodzących w związku z Brexitem. Dzięki współpracy z ekspertami odpowiadamy na kluczowe pytania dotyczące różnych aspektów życia w UK. Wspieramy inicjatywy Polonii i promujemy Polskę i Polską kulturę na Wyspach, budując dobre relacje z brytyjską społecznością.
Naszym głównym celem jest realizowania misji informacyjnej i rozrywkowej na najwyższym poziomie. Zapraszamy do słuchania!
Kontakt: studio@radiostar.net
Marketing: marketing@radiostar.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here