Z okazji zbliżającej sie drugiej rocznicy powstania Centrum Pomocy FAMILIA do naszej audycji „SOS dla Polonii” zaprosiliśmy Agnieszkę Czaniecką, która zajmuje się różnymi formami pracy psychoterapeutycznej. 
CZĘŚĆ I
CZĘŚĆ II
Rozmawiała: Anna Jańczuk
Agnieszka CZaniecka pracuje jako Art Therapist z dziećmi w brytyjskiej szkole podstawowej i młodzieżą w szkole średniej. Pomoga swoim podopiecznym wyrażać się za pomocą sztuki, głównie poprzez malowanie. Inspiracją do poszerzania kwalifikacji była dla niej praca w szpitalu psychiatrycznym w Londynie jako Mental Health Support Worker, gdzie pomagała swoim pacjetom i innym specjalistom w prowadzonych terapiach. Od kwietnia 2018 roku pracuje w Centrum Pomocy Familia, udzielając wsparcia i informacji polskim rodzinom oraz osobom indywidualnym.
Centrum Pomocy Familia jest projektem prowadzonym przez organizację społeczną Poles in Need CIC.  Centrum powstało 10 października 2016 roku na wniosek Ambasady Polskiej RP w Londynie. Już po raz trzeci Centrum jest współfinansowane w ramach funduszy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Środki te pozwalają na udzielanie pomocy i wsparcia polskim rodzinom mieszkającym w obszarze działań Wydziału Konsularnego w Londynie (południowa i środkowa Anglia). Jednakże pracownicy Centrum starają się w miarę możliwości udzielać wsparcia także osobom z innych rejonów Wielkiej Brytanii.
 Centrum Familia oferuje
–  informacje o dostępnej pomocy dla rodzin oraz sposobach jej otrzymania
– wsparcie w kontaktach z brytyjską opieką społeczną (Children’s Services)
– informacje o możliwości zostania opiekunem zastępczym (ang. foster carer)
„Jesteśmy, aby pomagać polskim rodzinom, m.in. zmagającym się z obawą przed ingerencją opieki społecznej. Wspieramy rodziny z problemami psychologicznymi, wychowawczymi, uzależnieniami czy przemocą domową. Współpracujemy z Ambasadą Polską w Londynie, Polskim Ośrodkiem Społeczno – Kulturalnym, Zjednoczeniem Polskim w Wielkiej Brytanii, Misją Katolicką w WB, Polską Macierzą Szkolną, polskimi szkołami sobotnimi, Kancelariami Prawniczymi oraz instytucjami i organizacjami brytyjskimi, np. Policją, NHS, organizacją Barnardo’s, czy Biurem Mera Londynu (GLA).
Godziny otwarcia oraz kontakt
Poniedziałek 15:00 – 20:00
Środa 12:00 – 17:00
Piątek 12:00 – 17:00
Nr telefonu: 07809904386
Email: familia@pinuk.online
Adres: Centrum POSK, 238-246 King St, Hammersmith, Londyn, W6 0RF
Więcej informacji: http://www.pinuk.online/pl/centrum-familia/
Facebook: https://www.facebook.com/centrumfamilia/
Anna Jańczuk – Poles in Need, Centrum Pomocy FAMILIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here