Domy dla pół miliona imigrantów

0

Dokładnie tylu obcokrajowców otrzymało mieszkania w ramach wsparcia brytyjskiej pomocy socjalnej. Wynik naprawdę imponujący, zwłaszcza w odniesieniu do liczby osób oczekujących na otrzymanie podobnego lokum, która to obecnie oscyluje w granicach 1,8 miliona chętnych!

Tylko w latach 2001-2011 do UK przybyło ponad 4 miliony cudzoziemców z czego 500 tysięcy otrzymało do użytkowania mieszkania socjalne. Spora sumka, bo aż 105 tysięcy, przypadła przybyszom z Europy Wschodniej.

Zdaniem Davida Camerona tak wielkie wsparcie dla imigrantów uderza w brytyjski system socjalny i ogranicza szansę rdzennych mieszkańców Wysp. Polityk zapowiedział wprowadzenie swoistych ograniczeń, zgodnie z którymi rodziny imigrantów będą mogły ustawić się w kolejce po mieszkanie dopiero po pięciu latach pobytu w Wielkiej Brytanii.

Powyższa decyzja wywołuje sporo niepotrzebnych emocji m.in. w środowiskach polonijnych. Tym mocniej, że zgodnie z założeniami raportu przeprowadzonego w 2009 roku przez Komisję Równości i Praw Człowieka przybysze z zagranicy w żaden sposób nie naginają hojności brytyjskiego systemu opieki społecznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here