David Cameron przeciwko kandydaturze Tuska na szefa Rady Europejskiej

0

Dawid Cameron wystąpił przeciwko kandydaturze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Dał jasno do zrozumienia jakie jest jego zdanie na ten temat na szczycie w Brukseli. Pisze dziś o tym „Financial Times”. 

Powód? Brytyjski premier miał poprzeć swoje stanowisko planami zreformowania unijnych przepisów, dotyczących przepływu siły roboczej, czyli innymi słowy, planami dotyczącymi reformy świadczeń dla imigrantów, przeciwko której staje polski premier.

Wyraził także obawę, że Donald Tusk jako przewodniczący Rady Europejskiej mógłby to przedsięwzięcie krytykować.- Wyłonienie się w tym tygodniu Tuska jako możliwego następcy Hermana van Rompuy’a zaalarmowało brytyjskiego premiera, który starł się z polskim rządem w sprawie migracji – napisała gazeta.

Zgodnie z treścią artykułu opublikowanego przez „Financial Times” możemy wywynioskować, że zdaniem Davida Camerona każdy inny, alternatywny kandydat w tym premier Danii Helle Thorning-Schmidt byłby bardziej odpowiedni na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.

Przypomnijmy, że  na początku bieżącego roku w rozmowie telefonicznej z Cameronem Tusk ostro odciął się od sugestii brytyjskiego premiera, że dodatki rodzinne nie powinny być wypłacane imigrantom na dzieci pozostawione w kraju pochodzenia, jak na przykład w przypadku Polaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here