Damian Wawrzyniak o pomyśle, z którym podbije Wielką Brytanię polską kuchnią!

0

Już wkrótce w brytyjskich restauracjach na terenie całego Zjednoczonego Królestwa zagości pyszna polska kuchnia, która doczekała się godnego Ambasadora. Wszystko za sprawą Damiana Wawrzyniaka, londyńskiego szefa kuchni, który będzie organizować kulinarne podróże w różnych częściach kraju. Chce, aby nasze rodzime dania podbiły podniebienia Brytyjczyków.

„Polish Culture — Journey Through Food”– to pierwsza taka inicjatywa na ogólnokrajową skalę. „Polska kuchnia jest znakomita i trzeba ją promować” – przekonuje Damian, który swoimi kulinarnymi umiejętnościami zachwycił miliony widzów w stacji BBC.

Wywiad z Damianem Wawrzyniakiem na antenie Radia Star:

Ostatnio informacja o Damianie pojawiła się również w książce o pozytywnym wkładzie Polaków w życie Wielkiej Brytanii napisanej przez Brina Besta, który podobnie jak wielu jego rodaków doskonale zna dokonania kulinarne Damiana.

Idąc za ciosem, Damian postanowił odbyć serię spotkań z polską kuchnią w brytyjskich restauracjach na terenie całej Wielkiej Brytanii. „Polish lunch,” który zorganizował w słynnej „Fifteen” Jamiego Oliviera, odniósł ogromny sukces, co dało mu jeszcze większą motywację do wcielenia kolejnych pomysłów w życie.

„Zależy mi na tym, aby pokazać Brytyjczykom potencjał, jaki drzemie w polskiej kuchni. A kiedy już uda nam się zarazić nią Anglików, na pewno jeszcze chętniej będą odwiedzać polskie restauracje. Szczególnie, że są otwarci na kulinarne nowości” – przekonuje.

chefdamien-fifteen-366

Dodaje, że chociaż jesteśmy najliczniejszą mniejszością na Wyspach, to wciąż nie udało nam się wystarczająco rozpromować naszych dań, które mogą zajadać ze smakiem nie tylko Polacy, ale i Brytyjczycy.

Do akcji bardzo chętnie zgłaszają się kolejne brytyjskie restauracje. Damian przyznaje, że telefony się urywają i jest szansa na to, aby wreszcie przedostać się z polską kuchnią do mainstreamu. On sam stał się ulubieńcem Brytyjczyków, po tym jak w programie Merry Berry w BBC podzielił się przepisem na wielkanocną babkę.

Teraz głośno w mediach o jego pomyśle na kulinarne podróże, bardzo pozytywnie wypowiadają się o nim nie tylko Polacy, ale i Anglicy. Wygląda więc na to, że nadszedł właśnie moment, aby ten sukces przekuć w coś jeszcze większego.

„Poszukuję również restauracji, które serwują tradycyjne polskie dania w: Trójmieście, Katowicach, na Mazurach oraz w Szczecinie, w odległości nie większej niż 40 km od lotniska połączonego z Wielką Brytanią. Każda z restauracji, która spełni nasze warunki będzie polecana moim gościom podczas #PolishFeast w Anglii od Lutego/Marca 2017! Wszystkich zainteresowanych proszę o wiadomość na press@chefconsultant.co.uk.” – dodaje Damian.

chefdamien-fifteen-308

Autor: Gosia Prochal/ Radio Star Zdjęcia: Richard Harris

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here