Dagmara Chmielewska w Radiu Star

0

15 w24rześnia 2016 roku obchodzić będziemy 76. już rocznicę Bitwy o Anglię – bitwy, która przesądziła o losach II Wojny Światowej. Z tej właśnie okazji londyńskie stowarzyszenie Hurricane of Hearts już po raz drugi organizuje akcję: Szachownica Lotnicza Symbolem Przyjaźni Polsko-Brytyjskiej.

Podczas walk polscy piloci wykazali się odwagą, charakterem i skutecznością. Cztery polskie dywizjony zestrzeliły więcej samolotów wroga niż jakakolwiek inna jednostka walcząca w Bitwie o Anglię. Gazety rozpisywały się nad walecznością Polaków. Anglicy ich podziwiali, Angielki podkochiwały się w przystojnych żołnierzach. To właśnie dzięki Polakom jedna z najważniejszych bitew II Wojny Światowej zakończyła się sukcesem.

O akcji opowiedziała na antenie Radia Star organizatorka przedsięwzięcia – Dagmara Chmielewska. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy:

 Przypomnijmy o tych wydarzeniach, rozmawiajmy o nich! Sprawmy aby pamięć o naszych bohaterach była wiecznie żywa!

Jak możemy tego dokonać?

Dzięki uprzejmości firmy MotionSigns do naszych rąk trafi 100 000 biało-czerwonych naklejek z szachownicą. Takie same szachownice można było zobaczyć na kadłubach myśliwców Hawker Hurricane, którymi latali nasi piloci.

Przyklejając naklejkę w widocznym miejscu dajmy sygnał do rozmowy o wspomnianych wydarzeniach. Rozmowy z naszymi rodakami, aby przypomnieć im historię, ale też rozmowy z osobami z innych krajów, które zamieszkują Londyn. Z dumą możemy się przyznać do naszego wkładu w historię II Wojny Światowej, dzięki któremu Wielka Brytania będąca domem dla wielu z nas jest krajem wolnym I niepodległym.

[FB] Event (4)

Gdzie można otrzymać naklejkę?

W polskich zakładach usługowych, sklepach i instytucjach. Wszędzie tam, gdzie są Polacy. Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

Jesteś właścicielem sklepu albo punktu usługowego i nie masz jeszcze naklejek do rozdawania swoim klientom? Nic prostszego, zgłoś się bezpośrednio do organizatorki przedsięwzięcia – Dagmary Chmielewskiej: dagmara@hurricaneofhearts.com aby otrzymać swój przydział naklejek.

76 lat temu Polacy przybyli do Anglii, ramię w ramię z Brytyjczykami walczyli w obronie Anglii i całej wolnej Europy aby stworzyć przyszłość, której częścią jesteśmy. Sprawmy, aby ta piękna historia miała możliwość zostać po raz kolejny przywołana i odpowiednio oceniona przez współczesnych.

Organizatorzy, stowarzyszenie Hurricane of Hearts od wielu lat pracują przy projektach umacniających naszą dobrą reputację w Wielkiej Brytanii. Oto kilka innych akcji, w które zaangażowana była organizacja:

  • Październik 2013 roku – pamięć o polskich lotnikach została przywołana na meczu Polska-Anglia na Wembley poprzez gigantyczną sektorówkę ze znakiem biało-czerwonej lotniczej szachownicy, która została rozpostarta na trybunach.
  • Wrzesień 2015 – pierwsza edycja naszej akcji, 50 000 naklejek ze znakiem szachownicy dotarło do polskich i zagranicznych odbiorców
  • Obecnie organizacja HoH współpracuje z producentami filmu Dywizjon 303, opowiadającego historie naszych powietrznych bohaterów.

Razem z nami przypomnij wszystkim wokoło o ludziach, których odwaga, umiejętności I poświęcenie przyniosły nam wszystkim wolność i pokój.

FB akcji: link

Źródło: Informacja prasowa/Anna Ciecierska – Hurricane of Hearts

[A4] Poster (1)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here