Clooney wyreżyseruje film o brytyjskiej aferze podsłuchowej!

0

Gwiazdor Hollywood George Clooney wyreżyseruje film o aferze podsłuchowej, która w 2011 roku wstrząsnęła Wielką Brytanią – poinformowało w środę studio filmowe Sony Pictures. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w przyszłym roku.

„Hack Attack” będzie filmową adaptacją książki o tym samym tytule, którą napisał brytyjski dziennikarz Nick Davies. „Nick to odważny i pełen uporu reporter. To dla nas zaszczyt, że możemy sfilmować jego książkę. W tej historii jest wszystko: korupcja, kłamstwa i szantaż na najwyższych szczeblach władzy” – cytuje wypowiedź Clooneya magazyn „Hollywood Reporter”.

Afera wybuchła, kiedy okazało się, że angielski tabloid „News of the World”, należący do imperium medialnego Ruperta Murdocha, pozyskuje informacje, włamując się do telefonów komórkowych prywatnych osób oraz kupując informacje od policjantów. Włamywano się nie tylko do telefonów celebrytów, ale także nastoletnich ofiar przestępstw, a także rodzin żołnierzy poległych w Afganistanie.

Skandal doprowadził w 2011 roku do zamknięcia, po 168 latach, „News of the World”, najbardziej poczytnej gazety w Wielkiej Brytanii. Ze swych powiązań z byłymi redaktorami naczelnymi tabloidu tłumaczyć się musiał szef brytyjskiego rządu David Cameron. 

Źródło: wp/pap

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here