City Heroes Club zaprasza na Teatralne Walentynki w gwiazdorskiej obsadzie! 17 lutego w The Logan Hall w Londynie będzie miała miejsce premiera spektaklu Klatka dla Ptaków.

KLATKA DLA PTAKÓW to komedia, której akcja zaczyna się podczas próby do przedstawienia w nocnym klubie. Grzegorz i Albin to szczęśliwa para. On jest właścicielem klubu, a on (ona) jego gwiazdą, słynną Drag Queen. Sielankę zaburza wizyta przyszłych teściów Jakuba, syna Grzegorza, zwłaszcza że teść to bardzo konserwatywny polityk. Trzeba się nieźle “nagimnastykować” aby nie zniszczyć szczęścia młodej pary i uniknąć kompromitacji.

“Klatka dla Ptaków” to dwie godziny wspaniałej zabawy, której gwarancją są wspaniali aktorzy w rolach, w jakich nie spodziewacie się ich Państwo zobaczyć!

Przekład Kuby Wecsile i Karola Klementewicza (tłumaczy m.in. “Rodzinki.pl”), reżyseria Andrzeja Strzeleckiego oraz producent Teatr Gudejko – producent takich hitów jak: “Goło i wesoło”, “Między łóżkami” czy “Dziwna Para”. Kto widział Robina Wiliamsa i Gene Hackmana w filmowej wersji “Klatki dla Ptaków”, przekona się, że w Polsce jest jeszcze zabawniej niż w USA!

Recenzja Piotra Gniewkowskiego, który był na premierze w Teatrze Capitol

Klatka dla ptaków to opowieść o… transwestytach. Pewien młody chłopak postanowił ożenić się z piękną dziewczyną i nadszedł czas zapoznania rodziców. Niestety jego matka jest dawno niewidzianą alkoholiczką, a ojciec właścicielem nocnego klubu dla drag-queens. Jest też w związku ze swoim przyjacielem o kobiecej duszy, a wspólnie żyją jeszcze z jednym dodatkowym facetem – w radosnym trójkącie. Cały problem polega jednak na tym, że przeciwlegli rodzice są wyjątkowo staroświeccy, mocno religijni i zaangażowani politycznie – w tę prawą stronę.

Jakkolwiek dziwnie to brzmi – zabawa jest zdecydowanie przednia. W rolach głównych występują: Tomasz Sapryk, Joanna Kurowska, Olga Kalicka, Małgorzata Rudzka, Witold Dębicki,  Jarosław Gajewski, Wojciech Raszewski oraz Marek Kaliszuk. Chociaż ekipa jest doskonała i niezwykle doświadczona, zapewniająca rozrywkę na przyzwoitym poziomie, to szczególnie ten ostatni zasługuje na długie i gromkie brawa. Kaliszuk w niezwykły sposób bawi się swoją rolą, czuć od niego energię, ogromny dystans i świetne przygotowanie. Chociaż nie jest postacią pierwszoplanową – bawi nas do łez. Skrycie przyznam, że jest też jednym z moich ulubionych aktorów teatru Capitol. Wracając jednak na chwilę do reszty – nie zawodzą. Zresztą nie są to byle jakie nazwiska, a ludzie tacy jak Tomasz Sapryk czy Joanna Kurowska to pewnik, że bawić będziemy się inteligentnie, ekstrawagancko i niezapomnianie.

Scenariusz natomiast jest naprawdę na wysokim poziomie i w bardzo inteligentny sposób prowadzi widza przez meandry kolorowego świata transwestytów. Sposób w jaki oddany został ten nieznany mi szerzej niezwykły klimat jest piorunujący i chociaż początkowo nie do końca rozumiemy co w ogóle oglądamy, tak z każdą minutą jest lepiej, mniej chaotycznie i zdecydowanie sensowniej konstrukcyjnie. Czasami jest zabawnie, czasami ironicznie, ale zawsze z pomysłem i dystansem do tematu.

Na „Klatkę dla ptaków” poszedłem z mamą i w pierwszej chwili lekko obawiałem się o to w jaki sposób odbierze specyfikę poruszanego tematu oraz jego wykonania. I wiecie co? Bawiła się świetnie! Tak samo zresztą jak cała zgromadzona sala. Tak, widownia podeszła do recenzowanej sztuki bardzo dojrzale i jednocześnie niezwykle tolerancyjnie. Jestem dumny i w dobie niezbyt pozytywnych nastrojów społecznych miło zaskoczony! Podobało mi się również drobne nacechowanie polityczne, które z pewnością wywoła na Waszej twarzy chociaż maleńki uśmiech   tak jak i puenta całego przedstawienia. Jeśli macie otwarte głowy – koniecznie zobaczcie sztukę na własne oczy. Mimo drobnych zgrzytów całość prezentuje się niezwykle okazale.

Bilety zamówisz online od £15 na www.polskiepremiery.co.uk lub bezpośrednio pod numerem telefonu organizatora 07879871032

Miejsce i data: 
The Logan Hall, University College London, 20 Bedford Way, London WC1H 0AL
Spektakl rozpocznie sie o 17:30, drzwi otwarte bede juz od 16:45

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here