Cezary Grabarczyk: nie wykluczam postulatu o powtórzeniu wyborów

0

– Jest wiele powodów do niepokoju. Nie wykluczam możliwości, po podliczeniu głosów, postulatu o powtórzenie wyborów – powiedział minister Cezary Grabarczyk na antenie TVN24.

Nie zdecydowałbym się na użycie systemu informatycznego, który jeszcze w tygodniu poprzedzającym głosownie nie był sprawny. Wszystkie wątpliwości dotyczące wyborów będą musiały być wyjaśnione – mówił Grabarczyk.

Według ministra, nie ma możliwości, żeby sprawę wyborów badała komisja śledcza. W jego ocenie, taka komisja może badać tylko działanie organów, które podlegają sejmowi. – PKW została tak skonstruowana, żeby była niezależna – stwierdził polityk PO.

Grabarczyk zaznaczył, że „niewykluczone, że zmiany w prawie wyborczym będą dyskutowane”. Wyraził ponadto opinię, że gdyby na czele PO stał teraz Donald Tusk, „wynik wyborów byłby na pewno gorszy”.

Kto będzie rządzić w miastach?

PKW na ranem podała oficjalne wyniki wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W pierwszej turze wybraliśmy 1584 włodarzy; do drugiej tury dojdzie w 890 miastach i gminach.

W Warszawie najlepszy wynik uzyskała Hanna Gronkiewicz-Waltz (KW Platforma Obywatelska RP) – 47,19 proc. i Jacek Sasin (KW Prawo i Sprawiedliwość) 27,31 proc., którzy zmierzą się w drugiej turze.

Wciąż jednak brakuje pełnych wyników niedzielnych wyborów samorządowych; najdłużej trwa ustalanie wyników wyborów do sejmików wojewódzkich. System informatyczny nie działa, jest problem z wygenerowaniem protokołów, mimo wprowadzenia danych, komisje powiatowe liczą więc wyniki ręcznie.

Źródło: wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here