10 października w Bonhill House w Londynie odbyło się wydarzenie “Business Mastery,” podczas którego polscy i brytyjscy przedsiębiorcy mieli okazję posłuchać prezentacji Ralpha Lightman z DM2 Agency, specjalisty w zakresie neuromarketingu z wieloletnim doświadczeniem na rynku polskim i brytyjskim.
W wystąpieniu Ralph Lightman podzielił się wiedzą dotyczącą tego, jak marketing wspiera rozwój biznesu. Jego prezentacji przysłuchiwało się około 50 osób reprezentujących różne branże, takie jak m.in. prawo, finanse, sektor budowlany, nieruchomości, hi-tech, film, czy media. Byli to zarówno własciciele firm oraz profesjonaliści z City.
Jak przyznał Ralph Lightman, prezentacja było wyjściem naprzeciw potrzebom klientów: “Wczorajsze spotkanie to tak na prawdę odpowiedź na ogromną ilość zapytań, jakie otrzymujemy: ‘Jak robić skutecznie marketing?’ ‘Na co zwrócić uwagę?’ ‘W jaki sposób nie przeinwestować?’ Pokazaliśmy schemat, jak to powinno wyglądać – dlatego, że marketing to nie są ładne obrazki, to nie są kliki na facebook’u, czy key words w Google” – tłumaczył.
“Marketing to dla mnie sposób na zwiększenie obrotów w firmie, a skuteczy marketing to przede wszystkim zrozumienie, jak klient podejmuje decyzje i zaprezentowanie danego produktu, czy usługi właśnie w taki sposób. Wiem, że jeżeli biznesy zastosują to, o czym mówiliśmy, mogą spodziewać się natychmiastowwych efektów sprzedażowych” – dodał.

Bartłomiej Kowalczyk, założyciel Polish Business Link i jeden z uczestników wydarzenia, opowiedział w rozmowie z Radiem Star o swoich wrażeniach ze spotkania: “Świetna metodologia dla firm, który chcą myśleć o marketingu w kategoriach procesu. Ogromna ilość inspiracji i kreatywności, jeśli chodzi o budowania brandingu i świetna okazja do networkingu z osobami, które już działają w biznesie.”
Na prezentacji obecna była również Katarzyna Bogusławska, prawnik i partner Carter Lemon Camerons LLP. “Bardzo inspirująca i wartościowa prezentacja. Była niezwykle praktyczna, a przykłady były adekwatne do problemów, z którymi borykają się firmy na co dzień. Każdy mógł znaleźć w niej coś pożytecznego dla siebie i zaplanować jak ulepszyć marketing w firmie” – powiedziała.
Podczas prezentacji, przedsiębiorcy zapoznali się z przykładami efektywnego marketingu na przykładzie bogatego portfolio DM2 Agency, w którym znajdują się firmy takie jak m.in. Philip Morris, Boots, British American Tabacco, Castrol, Visa, czy Master Card.

Dorota Iwankiewicz, założycielka DM2 Agency podkreśliła, jak istotną rolę odgrywa w biznesie zrozumienie działalnia i potrzeb klienta. “Statystyki są niebłagalne – według Forbesa 70 procent biznesów nie przetrwa pierwszych 10-ciu lat. Dlatego też, żeby zminimalizować ryzyko, w czasie prezentacji dzieliśmy się wiedzą, w jaki sposób klienci podejmują decyzję. Zrozumienie tego mechanizmu jest kluczem do sukcesu” – powiedziała.
“Zaprezentowaliśmy sprawdzone przykłady, jak przy niewielkim budżecie komunikować się efektywnie z grupą docelową. Metody te obejmują m.in. neuromarketing, joined-up strategy, czy FOMO” – dodała.
Gosia Prochal/Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here