Brytyjska premier w ogniu krytyki

0

Na łamach dziennika „Financial Times”, urzędnicy biorący udział w negocjacjach dotyczących Brexitu  zarzucili Theresie May liczne zaniechania. Uważają oni, że brytyjska premier, stojąca na czele rozmów negocjacyjnych, zmarnowała czas od ubiegłoroczonego referendum. 

Rozgoryczenie urzedników jest ogromne i wynika między innymi z tego, że na przestrzeni ostatniego roku Theresa May skutecznie utrudniła pracę aktualnym negocjatorom podejmując wcześniej decyzje, które nie były konsultowane z gabinetem. W dodatku zarzuca się brytyjskiej premier, że nie znała całego spektrum informacji dotyczących Brexitu, bo jej bliscy współpracownicy oszczędzali jej problematycznych wiadomości płynących z Unii Europejskiej.

Niektórzy rozmówcy „Financial Times” określają ostatni rok jak porażka brytyjskiej dyplomacji. Pojawiło się również stwierdzenie, że przez ostatnie kilkanaście miesięcy Wielka Brytania negocjowała sama ze sobą. Wychodzi na jaw to, że Theresa May była wierna swojemu sławnemu stwierdzeniu, że brak porozumienia jest lepsze niż złe porozumienie. Ponoć atmosfera podczas rozmów negocjacyjnych na forum Unii Europejskiej jest bardzo napięta.

Źródło: ft.com

SM / TwojaAnglia.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here