Bony na dziecko

0

Szykują się poważne zmiany. W najbliższym czasie ruszają 12-tygodniowe konsultacje rządowe, podczas których ustalone zostaną warunki przyznawania pomocy finansowej.

Już na początku marca brytyjskie władze zapowiedziały korekty dofinansowania poszczególnych rodzin. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami na pomoc finansową mogą liczyć jedynie te gospodarstwa domowe, w których to oboje rodziców pracuje. Dzisiejszy dzień przyniósł kolejne założenia. Okazuje się, że oprócz osób zatrudnionych podobne wsparcie będzie przysługiwać również opiekunom oraz kobietom pozostających na urlopach macierzyńskich.

Osoby spełniające powyższe kryteria będą zobligowane do założenia specjalnego konta internetowego za pośrednictwem, którego będą wykupywać specjalne bony na opiekę nad dzieckiem. Za każde wpłacone 80 pensów strona rządowa dołoży z własnej kieszeni 20 pensów. Oczywiście hojność brytyjskiego rządu ma swoje granice i jest nią kwota 1200 funtów na dziecko/rocznie.

Skomplikowany system „internetowo-bonowy” ma wejść w życie w 2015 roku i początkowo obejmować będzie swoim wsparciem dzieci do lat 5 (docelowo do 12 roku życia). Idea wsparcia zapracowanych rodziców jest co najmniej słuszna, zwłaszcza spoglądając na obecne ceny usług brytyjskich placówek opiekuńczych. Średnio mieszkaniec Wysp na tego typu przyjemność musi wydać rocznie kwotę sięgającą do 6 tysięcy funtów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here