Miliony minut przed komputerem, rozmowy na fb i oglądanie telewizji nie sprzyja aktywności ruchowej. Smutne jest, że problem ten zaczyna być codziennością brytyjskich dzieci.

Robrat z ruchem w zdecydowanej większości dotyczy dziewczynek, które to ciężko zauważyć na szkolnych boiskach i placach zabaw. Według badań opublikowanych przez czasopismo „BMJ Open” wynika, że połowa 17-latków ma niewystarczającą ilość ruchu. Naukowcy z University College stwierdzili zaś, że tylko 51% przebadanych dzieci (próba wynosiła: 6,5 tysiąca osób) zażywa odpowiedniej dziennej dawki ruchu!

Co zrobić, żeby odmienić tę smutną regułę? Przede wszystkim zmotywować najmłodszych do większej aktywności. Zamiast jazdy samochodem czy metrem lepiej wybrać własne nogi. Dobrą propozycją jest również jazda na rowerze czy gra w piłkę na podwórku.

– Zbliża się nowy rok szkolny i to idealny czas na wprowadzenie zdrowych zmian. Krótkie przejazdy autobusem warto zamienić na spacer do pobliskiej szkoły – proponuje dr Ann Hoskins z Public Health England.

My apelujemy do rodziców, żeby zadbali o zdrowie swoich pociech! Przykład idzie od góry, więc może warto wybrać się z dzieckiem na spacer do parku czy wspólny poranny jogging? Warto spróbować!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here