Rozbrojony Londyn: trzech mężczyzn rannych w strzelaninie.

Trzech mężczyzn zabrano do szpitala po potrójnej strzelaninie na ulicy we wschodnim Londynie w sobotni wieczór.

0
Policja na miejscu zajścia

Policja została wezwana do zdarzenia na Leyton High Road w Leyton, w Waltham Forest, około 20:50 w sobotę 4 maja i znalazła trzech ludzi w wieku 23, 28 i 30 lat, z ranami postrzałowymi, donosi Evening Standard.

Wszystkimi zajęli sie na miejscu sanitariusze. Po przybyciu do szpitala stan 30-latka został uznany za krytyczny, podczas gdy dwóch pozostałych mężczyzn było w stanie stabilnym.

Od momentu przyjęcia status najstarszej ofiary został ustabilizowany, a 28-latek został zwolniony ze szpitala.

Rzecznik Scotland Yardu powiedział: „Poinformowano detektywów z Trident and Area Crime Command (specjalna jednostka policji do zwalczania lokalnych gangów i ciężkich przestępstw)”.

„Nie było aresztowań, a dochodzenia są kontynuowane”. Dodaje

Strzelanina nastąpiła trzy dni po trzech trzech atakach nożowników w stolicy w jedną noc, co doprowadziło do śmierci 15-letniego chłopca.

Podczas gdy większość dochodzeń w sprawie zabójstw w Londynie jest wynikiem przestępstw z użyciem noży, w ostatnich latach miało miejsce kilka śmiertelnych strzelanin.

W styczniu dwóch członków gangu z Enfield zostało skazanych po jednej z nich i zabicie przy użyciu noża niewinnego świadka w marcu 2018 r. Para została skazana na 29 lat za udział w morderstwie.

W maju zeszłego roku w Londynie zastrzelono cztery osoby w 48-godzinnym okresie. Jeden człowiek zginął zamordowany, dwie zostały postrzelone w głowę. 19-letni mężczyzna został zastrzelony w Walthamstow we wrześniu, a inny mężczyzna w wieku kilkunastu lat był śmiertelnie raniony w marcu.

Policja podczas interwencji w Manchesterze.

Raport z stycznia zeszłego roku wydany przez Komisję Policji i Przestępczości Zgromadzenia Londyńskiego wykazał, że przestępstwa w Londynie wzrosły o 16 procent w ciągu roku do października 2017 roku i oszałamiające 44 procent od 2014 roku. O jedną piątą wzrosła liczba przestępstw z użyciem broni palnej między 2012 a 2017 r.

Londyn nie jest jedyną częścią kraju, w której obserwuje się poważny wzrost przestępczości. Według raportów policji przestępstwa z użyciem broni osiągnęły najwyższy poziom od dziesięciu lat w czterech hrabstwach w Anglii, takich jak Bedfordshire, Cheshire, Cambridgeshire i West Yorkshire.

Wszystko to pomimo, a może właśnie przez to, że Wielka Brytania ma jedne z najsurowszych przepisów dotyczących broni na świecie. Według raportu przeprowadzonego przez Small Arms Survey, Anglia i Walia mają tylko 4,6 sztuki licencjonowanej broni palnej na 100 mieszkańców, dla porównania 19,6 we Francji i Niemczech, a 120,5 w USA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here