Już za niespełna dwa tygodnie – w niedzielę, 18 lutego w londyńskim City odbędzie się sesja treningowa z Anną Lewandowską i jej Healthy Teamem. Na kilka dni przed wydarzeniem, Tomasz Dyl spotkał się z Anną Lewandowską, by zadać jej kilka pytań o planowanych warsztatach w Londynie, postanowienia noworocznych i nie tylko.

Jak skutecznie wytrwać z noworocznym postanowieniem – dla przykładu, zdrową dietą, czy regularnymi ćwiczeniami?

Od lat testuję na sobie noworoczne postanowienia, a właściwie wyznaczam sobie cele. Prawda jest taka, że jeśli chcesz coś zmienić, to zrobisz to bez względu na datę.

Warto zaplanować sobie zmiany krok po kroku. Nie wymagajmy od siebie rzeczy niemożliwych, realizujmy spokojnie i konsekwentnie swoje małe cele, które doprowadzą nas do tych większych. Stwórzmy krótką listę postanowień i zwizualizujmy sobie, jak pomału wprowadzamy je w życie – nie musimy robić wszystkiego naraz – wyobraźmy sobie, jak je realizujemy … i zacznijmy to robić.

Czy skuteczna dieta może opierać się tylko na jedzeniu, czy musi być połączona z ćwiczeniami?

Zawsze wskazane jest połączenie tych dwóch elementów. Jednak, aby schudnąć – trzeba jeść. Dieta jest w tym przypadku bardzo istotna i stanowi duży procent sukcesu. W momencie, gdy organizm jest poddawany dużej aktywności fizycznej, pozbywa się zasobów energetycznych, które należy uzupełniać. Nie można się głodzić! Jeśli drastycznie zmniejszymy ilość kalorii, nasz organizm zacznie magazynować to, co mu dostarczymy, zamieniając wszystko, co zjemy, w tkankę tłuszczową, aby zabezpieczyć się przed kolejna głodówką. Dobrze jest postawić na odpowiednio zbilansowaną dietę. Zachowanie prawidłowej równowagi energetycznej w naszym organizmie wpływa na powolną redukcję tkanki tłuszczowej, a w konsekwencji też zbędnych kilogramów.

Każdy z nas jest zapracowany i ma wiele obowiązków, tak wiec od czego polecasz zacząć – jakieś małe kroki?

Moim zdaniem najczęstszą przyczyną, z powodu której ludzie nie osiągają wyznaczonego celu, nie jest nadmiar obowiązków ani „lenistwo”, ale brak odpowiedniej motywacji i właściwej organizacji czasu. Warto wyznaczyć sobie duże cele – dla każdego będą one inne. Następnie warto wyznaczyć sobie mniejsze, bardziej szczegółowe. Pozwalają one w szybszym tempie zauważyć postępy swojej pracy, a co za tym idzie – dają radość ze swoich indywidualnych małych zwycięstw i dają motywację do dalszych działań. Bardzo istotnym elementem jest systematyczność – ustalenie planu zajęć. Warto ustalić dni i godziny swoich treningów i konsekwentnie trzymać się swojego planu. Łatwiej jest się zorganizować, gdy założymy sobie, że o danej godzinie musimy zrobić trening.

Powracasz ze swoim Healthy Teamem na Wyspy, co przygotowałaś dla uczestników Twojego treningu?

Jak zawsze będzie moc, dobra zabawa i spora dawka sportu! Tegoroczne spotkanie zaczniemy odmojego wykładu na temat motywacji. Ponadto razem ze mną do Londynu przyjdzie Katrin Kargbo z mojego Healthy Teamu, która poprowadzi Zumbę. Następnie uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w moim autorskim treningu – Healthy Team Training.

Czym będą się one różnić od poprzednich treningów?

W 2015 roku, gdy pierwszy raz przyjechałam do Londynu, również ćwiczyliśmy mój autorski program, jednak wtedy było to Karate Cardio połączone z treningiem z gumami…a reszta, to już niespodzianka:)

Londyn jest jednym z pierwszych Twoich healthy trainingów, czy zauważasz różnice pomiędzy treningami na Wyspach, Holandii, Dubaju, a tymi w Polsce?

Oczywiście każdy trening różni się o drugiego. Jednak dla mnie nie jest ważne miejsce, a atmosfera, którą tworzą uczestnicy treningu, a na nich zawsze mogę liczyć. Każdy mój event jest pełen pozytywnej energii, którą czerpię od uczestników, daje mi to ogromną moc i nakręca do dalszego działania.

Do kogo kierujesz niniejsze treningi?

Moje treningi są skierowane zarówno do kobiet, jaki do mężczyzn. Stworzyłam również autorskie programy dla kobiet w ciąży, oparte także o moje własne doświadczenia. Należy jednak pamiętać, że jeśli mamy jakiekolwiek problemy zdrowotne, powinniśmy przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej skonsultować się z lekarzem i uzgodnić z nim, czy taka forma ćwiczeń jest dla nas właściwa. To samo dotyczy kobiet w ciąży, nawet jeśli kobieta przed ciążą była aktywna fizycznie i nieobce są jej bieżnia czy piłki gimnastyczne. Nigdy nie należy lekceważyć wizyty lekarskiej przed treningiem.

Co warto ze sobą zabrać na taki trening?

Przede wszystkim dobry humor i motywację , a tak na serio to należy się przygotować tak, jak do każdego treningu: wygodny strój niekrępujący ruchów, sportowe buty. Warto też wziąć ze sobą ręcznik, bo mam zamiar wycisnąć z uczestników siódme poty.

Trening jaki prowadzisz to jednorazowa dawka mocy i ćwiczeń, co polecasz jako kolejny krok po tym wydarzeniu, aby dobra passa nadal trwała?

Podczas aktywności fizycznej w organizmie zachodzą reakcje pozwalające przystosować go do wysiłku i zwiększające jego wydolność. Jednak te zmiany nie trwają długo. Osoba trenująca sporadycznie, np. raz w tygodniu lub rzadziej, zmusza swój organizm do wykonywania za każdym razem tej samej pracy od początku. Taka sporadyczność powoduje, że nigdy nie uzyskamy pożądanych efektów. Powinniśmy być aktywni przynajmniej trzy razy w tygodniu. Nie muszą to być za każdym razem długie i wyczerpujące treningi.

Pamiętajmy jednak, że ciało powinno z pewną regularnością otrzymywać sportowe zadania do wykonania. Dzięki temu za każdym razem pozytywne efekty jednego treningu będą nakładać się z kolejnymi, co pozwoli na zwiększenie wydolności, siły i gibkości. Ważne jest również, aby aktywność fizyczna sprawiała nam radość, a nie była przykrym obowiązkiem. Każdy powinien zastanowić się, jaki rodzaj ruchu sprawia mu przyjemność. Czy lubi ćwiczyć w grupie czy sam? Pływanie, rower, taniec? Nieważne, każdy rodzaj ruchu będzie miał pozytywny wpływ na nasz organizm.

Czym jeszcze zaskoczy nas Ania Lewandowska w tym roku?

Jako aktywny sportowiec nie potrafię usiedzieć w miejscu i cały czas wyznaczam sobie nowe cele, które konsekwentnie realizuję. W tym roku rozpoczynam kilka nowych projektów, o których już niebawem usłyszycie. Będę również poszerzać portfolio Foods by Ann o nowe produkty. Na pewno ten rok, podobnie jak 2017, będzie dla mnie pełen nowych wyzwań. Nie mam zamiaru się nudzić.

Rozmawiał: Tomasz Dyl

Data i miejsce:

Niedziela, 18 lutego 2017, 09:30 – 16:00
CitySport, 124 Goswell Road, London, EC1V 7DP

Nie możesz przegapić tego wydarzenia! 

Bilety oraz więcej informacji o Healthy Team Training znajdziesz na www.GottaBeEvents.com oraz www.bilety24.uk.

Plan wydarzenia

09:30 – 11:30    Rejestracja
11:30 – 11:45    Wprowadzenie
11:45 – 12:45    Wykład z Anną Lewandowską
12:45 – 13:00    Przerwa
13:00 – 13:30    Zumba z Katriną Kargbo
13:30 – 13:45    Przerwa
13:45 – 15:00    Healthy Team Training z Anną Lewandowską
15:00 – 15:20    Przerwa
15:20 – 16:00    Podpisywanie książek, zdjęcia

Podczas 5 godzinowego spotkania, uczestnicy nie tylko wezmą udział w treningu z Anną Lewandowską, ale także będą uczestniczyć w wykładzie oraz Zumbie prowadzonej przez Katrinę Kargbo z Healthy Teamu, Anny Lewandowskiej. Poza tym każdy z uczestników będzie miał szansę zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia i uzyskania autografu.

Radio Star – Twoje Radio Na Wyspach jest jednym z Patronów Medialnych wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here