Konfraternia Artystów Polskich w Wielkiej Brytanii rozpoczęła sezon koncertów na rok 2018, w inny dzień tygodnia i w nowym miejscu – w niedzielne popołudnia w Jazz Cafe POSK. Prezes Konfraterni, Barbara Bakst, osobiście zaprasza na najbliższy, jak zawsze wyjątkowy koncert:
„W dniu 2 grudnia zapraszamy na ostatni koncert w bieżącym roku, z udziałem zespołu Royal Baroque. Ten doskonały kameralny kwintet tworzą artystki z Finlandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski, które spotkały się w Londynie w 2010 roku podczas studiów w Guildhall School of Music and Drama. Dyrektorem grupy jest klawesynistka Katarzyna Kowalik, której dokonania artystyczne niejednokrotnie pozostwiały znaczący ślad w międzynarodowym środowisku muzycznym Londynu. Bardzo się cieszę, że mam sposobność przedstawić Royal Baroque w POSK-u!”
„W programie koncertu zaprezentowane zostaną dwa wiodące style w muzyce barokowej: styl francuski oraz  włoski – obydwa wzbogacone są polskimi akcentami.
Styl francuski charakteryzuje się wyrafinowaną ornamentacją, tanecznością i „inegal”, czyli formą barokowego „swingowania”, a reprezentować go będą kompozytorzy Rebel oraz Telemann, który sporo podróżując, spędził kilka lat w Polsce, w Żarach, a po pobycie w Paryżu napisał słynne „kwartety paryskie”.
W stylu włoskim, natomiast, dominuje wirtuozeria, lekkość i swego rodzaju „pojedynek” pomiędzy instrumentami. Usłyszymy m.in. utwory Vivaldiego, Uccelliniego oraz Mielczewskiego, który był jednym z najważniejszych kompozytorów polskiego baroku, działającym na dworze Wazów.”
„Barokowy kalejdoskop” z Royal Baroque zapowiada się bardzo atrakcyjnie, gorąco zapraszamy w niedzielę 2 grudnia 2018 o godz. 15:00 do Cafe POSK!
Opracował Tomasz Furmanek
www.royalbaroque.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here