Ataki nożowe w Londynie wywołują efekt fali.

Czołowy chirurg ostrzegł, że epidemia przestępczości z użyciem noży w Wielkiej Brytanii wywołuje „efekt fali” w National Health Service (NHS), powodując anulowanie operacji, opóźnienia w diagnozowaniu pacjentów i obciążenie służb pogotowia.

0

Krajowy dyrektor kliniczny ds. urazowych w NHS England, profesor Chris Moran zwrócił uwagę na narastający problem komentując w tym tygodniu: „jest duża liczba osób, które mają bardzo poważne obrażenia, które potrzebują zespołu urazowego, potrzebują przyjęcia, potrzebują intensywnej trapii oznacza to, że tracimy czas nareakcję, podczas gdy wykonujemy dodatkowe przypadki awaryjne”.

Wyjaśniając, że ten intensywny odpływ zasobów przez nieplanowane operacje awaryjne spowodowane gwałtownym wzrostem liczby przestępstw z użyciem noży w Wielkiej Brytanii oznacza mniej czasu na rutynową pracę, lekarz kontynuował: „jest znaczny wzrost liczby przypadków ran kłutych w NHS, co powoduje efekt dominaw w planowaniu opieki nad pacjentami, ponieważ kiedyś trzeba zakończyć odkładanie operacji, efekt domina spada na lekarzy ogólnych, którzy muszą próbować posklejać całość i zająć się oczekującymi pacjentami”.

Uchylając tajemnicy na temat wpływu przestępstw z użyciem noży na NHS prof. Moran powiedział brytyjskiej gazecie Daily Mail, że policja musiała nawet zostać wezwana do monitorowania niektórych oddziałów szpitalnych po tym, jak uzbrojone gangi próbowały atakować pacjentów, których wcześniej ranili. Opisał to jako próby „zakończenia pracy”, podczas gdy ofiary były w szpitalu.

Profesor Chris Moran

Ostrzeżenia prof. Morana pojawiają się wśród rosnących przestępstw z użyciem przemocy w całym kraju. Ostatnie dane Urzędu Statystycznego pokazują, że liczba takich przestępstw wzrosła o 19 procent w ciągu jednego roku. Wśród tych danych odnotowano 6-procentowy wzrost przestępczości nożowej, z 40 829 przypadkami odnotowanymi w całej Anglii i Walii z użyciem noża lub ostrego przedmiotu, średnio 112 razy dziennie.

Badania przeprowadzone przez NHS England pokazują również, że liczba nastolatków przyjętych do szpitala wzrosła o 54 procent w ciągu pięciu lat, z 656 przyjęć w latach 2012–2013 do 1,012 w latach 2017–2018. Liczba pacjentów przyjmowanych w każdym wieku z obrażeniami szarpanymi i kłutymi nożem lub ostrymi przedmiotami – takimi jak szkło – wzrosła o prawie jedną trzecią od 2012 roku.

 

Policja obarcza winą brak zasobów za to, że nie udaje się jej zapobiegać przestępstwom. W 2018 r. szef Police Federation powiedział „jesteśmy w momencie, w którym niektóre zbrodnie nie będą badane, podczas gdy dwa do pięciu lat temu były… Nie możemy zrobić wszystkiego – będą sytuacje, w których po prostu nie możemy zapewnić policji”.

Główny oficer powiedział dalej: „w tych przypadkach zawodzimy opinię publiczną, ale to nie wina funkcjonariuszy policji w terenie, a w niektórych przypadkach nie jest to wina szefa policji. Możesz wyciąć tort finansowy na określoną liczbę kawałków i sposobów, i musisz ustalić priorytety… społeczeństwo już cierpi i będzie cierpieć coraz więcej”.

Niektóre siły skupiły się również na tak zwanych „incydentach z nienawiści” i „przestępstwach z nienawiści”, które jeszcze bardziej ograniczyły budżet policji i czas oficerów. W zeszłym roku w raporcie stwierdzono, że londyńska policja metropolitalna ustaliła, że ​​przestępstwa „niskiego poziomu”, takie jak drobne akty wandalizmu i napaści bez poważnych obrażeń, nie będą badane, jednak należy zająć się każdym oskarżeniem o „przestępstwo z nienawiści”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here