4 listopada Galeria POSK zamieni się w wirtualne kino, gdzie będziecie mogli zobaczyć niezwykłe widowisko MS Piłsudski – ukryta historia w technologii Virtual Reality! Organizatorzy – Fundacja Koncept Kultura i Instytut Piłsudskiego w Londynie zapraszają w “rejs” na pokładzie najwspanialszego polskiego transatlantyku – statku nazywanego pływającą ambasadą polskiej kultury.
O projekcie opowiedziała na antenie Radia Star Anna Stefanicka, Sekretarz Generalny Instytutu Piłsudskiego. Zaprosiła również do odwiedzenia Instytutu, gdzie można zobaczyć pamiątki związane ze statkiem “MS Piłsudski.”
“W naszych zbiorach znajdują się m.in. karta pocztowa z kopertą specjalnie wydrukowaną dla uczczenia pierwszego rejsu, a także lista pasażerów wycieczki inauguracyjnej z Adriatyku na Bałtyk” – mówiła w wywiadzie.
Anna Stefanicka w Radiu Star
Rozmawiała: Gosia Prochal
Jak zaznaczyła, temat widowiska związany jest ściśle z działalnością Instytutu: “MS Piłsudski został nazwany na cześć naszego Patrona. W halu statku wisiał duży portet Józefa Piłsudskiego, a na dziobie umieszczono insygnia marszałkowskie i stylizowaną odznakę I Brygady “Za wierną służbę” – opowiadała.
Dzięki technologii Virtual Reality, podczas wydarzenia zanurzymy się w pełen magicznych przeżyć podwodny świat, w którym czeka na nas ukryta historia sprzed lat. A wszystko to z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości! Na gości czekać będzie uśmiechnięta załoga „Piłsudskiego” oraz 20 obrotowych foteli i okulary wirtualnej rzeczywistości. Seanse odbędą się w dniach od 4 do 7 listopada, w godz. od 10:00 do 20:00. Wstęp jest darmowy.
Miejsce: POSK Gallery (238 King St, Hammersmith, London W6 0RF)
Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Więcej informacji: link.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here