Anglia: Blisko 400 osób kąpało się nago w lodowatej wodzie. Chcieli pobić rekord

0

Blisko 400 osób kąpało się nago w lodowatych wodach Morza Północnego w hrabstwie Northumberland w północno-wschodniej Anglii. Wydarzenie NESD (North East Skinny Dip) zostało zorganizowane trzeci rok z rzędu i jak zawsze miało charakter charytatywny.

Nie chodzi o to, żeby wyglądać idealnie. Chodzi o to, żeby podjąć wyzwanie, cieszyć się z unikalności własnego ciała, być blisko natury, a dodatkowo zebrać trochę pieniędzy na szczytny cel i być może pobić rekord świata – napisali na portalu społecznościowym organizatorzy imprezy. Organizatorom nie udało się jednak pobić rekordu świata w największej ilości nudystów kąpiących się w tym samym momencie. Tytuł ten nadal zachowują Nowozelandczycy.

Kąpiel nudystów w Northumberland tradycyjnie zorganizowana została okresie jesiennego przesilenia. Każdy z uczestników zabawy zobowiązany był wpłacić 10 funtów wpisowego, które obejmowało koszty ubezpieczenia i pierwszej pomocy. Zebrane fundusze zostały przekazane na National Trust, organizację zajmującą się ochroną zabytków i przyrody w Wielkiej Brytanii oraz fundację Mind zajmująca się problemem chorób psychicznych.

Źródło: Onet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here