Ambasador Arkady Rzegocki spotka się z Davidem Duncanem

0

Ambasador Arkady Rzegocki spotka się z Davidem Duncanem, brytyjskim kierowcą i inicjatorem zbiórki pieniędzy na rzecz rodziny śp. Łukasza Urbana, ofiary ataku terrorystycznego w Berlinie. Ambasador RP w Londynie przekaże Brytyjczykowi osobiste podziękowania za jego inicjatywę.

David Duncan planował zebrać dla rodziny Łukasza Urbana 50 tys. funtów. Jednak internauci byli tak hojni, że kwota ta została przekroczona. W zbiórce wzięło udział ponad 10 000 osób, a zebrana kwota przekroczyła £190 000 (blisko 1 milion złotych).

David Duncan nie znał Łukasza, ale jak pisze w opisie zbiórki, jego historia tak go poruszyła, że postanowił pomóc żonie i rodzinie zamordowanego Polaka. „Jako kierowca ciężarówki, postanowiłem dotrzeć do społeczności przewoźników i poza nią, aby pomóc choć w niewielkim stopniu” – tłumaczy.

Brytyjczyk ma świadomość, że żadna ilość pieniędzy nie przywróci życia Łukasza, ale ma nadzieję, że zebrana kwota choć trochę pomoże rodzinie.

„Na zawsze w naszej pamięci Łukasz… kierowcy ciężarówek w Wielkiej Brytanii i poza nią” – kończy swój wpis David Duncan.

Link do strony internetowej, przez którą wpłacano pieniądze: tutaj.

Gosia Prochal/ Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here