Aktorzy Sceny Polskiej zapraszają na „Zemstę” Aleksandra Fredry w Londynie!

0

Któż nie zna świetnej komedii hrabiego Fredry o murze granicznym, żrących się Sarmatach i krokodylu? Aktorzy Sceny Polskiej podjęli nęcące, choć niełatwe wyzwanie, aby zdmuchnąć z arcydzieła klasyki polskiej kurz dwuwiekowej tradycji i odsłonić go w pełnym blasku pierwotnej urody, humoru i pasji. Premiera spektaklu „Zemsta” już za nami!

Wielbiciele Sceny Polskiej nie oczekiwali wersji muzealnej, nadętej kontuszowo i „klasycznie”. Dostali za to komedię żywą i aktualną, choć w każdym słowie wierną zamysłowi Fredry. Bezkonkurencyjne aktorstwo i typową dla Sceny zabawę w teatr, przewrotną, „odlotową” i „seksowną”, jak to się dzisiaj określa. Bo Zemsta to i satyra, i wyśmienita zabawa jednocześnie.

Mija właśnie 140 lat od śmierci genialnego humorysty. Zatem jest doskonała okazja, abyśmy się odnaleźli we wspólnym śmiechu i zadumie nad niezmienioną naturą Polaka, w tym również Polaka na obczyźnie, abyśmy się wspólnie rozkoszowali uskrzydloną, acz często dosadną polszczyzną, błyskotliwym acz rubasznym dowcipem, zjadliwym, choć nie pozbawionym ciepła obrazem naszych przywar i słabostek. Śmiech to zdrowie, a Zemsta najlepiej smakuje w teatrze.

Aleksandra wygrywa wejściówki na Zemstę w Przepisie Na Zycie Radia Star:


Scena Polska UK w POSK-u (dawna Scena Poetycka) jest najbardziej uznanym i popularnym zespołem teatralnym działającym w środowisku polskim w Londynie od 2004 roku. Zespół składa się z zawodowych aktorów, piosenkarzy i muzyków. Wysoki poziom artystyczny i pełen magii teatralnej styl przedstawień zyskuje Scenie Polskiej stale rosnące rzesze fanów i zwolenników. Repertuar Sceny jest szeroki i zróżnicowany – od Gałczyńskiego do Stachury oraz od Herberta do Osieckiej.

Najpopularniejsze spektakle Sceny: Gęś Nadziewana, Fortepian Marysi, Kabaret Perły PRL-u, A wariatka jeszcze tańczy, Epitafium Dla Frajera czy Pan Tadeusz Remix były wielokrotnie wznawiane na życzenie publiczności. Wielkim powodzeniem cieszą się też prezentacje sztuk najnowszych dramaturgów, od Masłowskiej po Fertacz.

Ewa wygrywa wejściówki na Zemstę w Przepisie Na Zycie Radia Star:

Spektakle

Sobota, 22 października, 19.00 (11.00 – dla szkół)
Niedziela, 23 października, 16.00

Miejsce

Teatr POSKu
238-246 King Street London W6 0RF
Metro: Ravenscourt Park (District Line)

Bilety do kupienia tutaj: link

ECO 2-ZA-1: £16
Normalny: £16
VIP: £20
Grupowy 10+: £10
KLUB: £10

Sprzedaż biletów w kasie POSKu – od 8 października w godz. 18.00-20.00, tel. 02087411887

zemsta-plakat-loga10

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here