A czy Ty dałeś się już przyłapać z polską książką? Karina Bonowicz w Radiu Star

0

Statystyki dotyczące czytelnictwa są alarmujące, wynika z nich, że aż 63 proc. Polaków nie przeczytało w ubiegłym roku ani jednej książki, choć patrząc na rezultaty akcji „Przyłapani z Polską Książką” – można odnieść zupełnie inne wrażenie.

Swoje zdjęcia z polską książką nadysłają do organizatorów akcji nie tylko Polacy, ale i obcokrajowcy, mieszkający w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach. Organizatorzy zaprosili do współpracy wielu znanych Polaków, ludzi kultury, sztuki, nauki i sportu, wśród nich znaleźli się m.in. : Michał Rusinek, Muniek Staszczyk, Ania Rusowicz, Anna Jurksztowicz, Krystyna Mazurówna, Monika Pyrek i Anja Rubik.

przylapani-z-polska-ksiazka

Pomysłodawczyni akcji Karina Bonowicz jest pod wrażeniem tego, jak dużym ta kampania cieszy się zainteresowaniem. W Przepisie Na Życie Radia Star opowiedziała dziś o tej wyjątkowej inicjatywie, posłuchaliśmy rówież wypowiedzi osób, które dały się z polską książką przyłapać.

„Akcja ma na celi zachęcenie wszystkich Polaków, zarówno tych rozsianych po świecie, jak i tych w kraju, do sięgnięcia po polską książkę, jak również zmotywowanie do nauki i podtrzymywania języka polskiego w rodzinach dwujęzycznych” – mówi Karina Bonowicz, wspaniała pisarka, dziennikarka i scenarzystka.

„Warto czytać polskie książki i pochwalić się tym, że się je czyta, może to zachęci innych do sięgnięcia po literaturę” – przekonuje Karolina Smułka,  nauczycielka  z  Peterborough  przyłapana z książką „Czas pokaże” Anny Ficner-Ogonowskiej.

Instrukcja włączenia się do naszej akcji jest bardzo prosta:

  1. Sięgnij po polską książkę.
  2. Zrób sobie z nią zdjęcie jako „przyłapana/y z polską książką” i prześlij na: karina.bonowicz@dobrapolskaszkola.com albo w wiadomości prywatnej na profilu akcji Przyłapani z Polską Książką na Facebooku i Instagramie. Zdjęcie otrzyma pieczątkę akcji i dołączy do zdjęć innych „Przyłapanych z polską książką” na profilu na Facebooku.
  3. Gotowe! Właśnie dołączyłaś/dołączyłeś do grona „Przyłapanych z polską książką”! Nie zapomnij przeczytać książki, z którą się fotografujesz!

Polski czytelniku (nie tylko) za granicą, daj się przyłapać na gorącym uczynku! Daj się przyłapać na czytaniu polskiej książki! I zobacz, że z polską książką jest ci do twarzy!

Źródło: Karina Bonowicz – www.dobrapolskaszkola.com/ Gosia Prochal – Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here