82 procent członków Partii Konserwatywnej chce, aby Theresa May zrezygnowała.

Nowa ankieta przeprowadzona na stronie internetowej ConservativeHome pokazuje, że zdecydowana większość członków konserwatystów chce, aby Theresa May natychmiast ustąpiła.

0
Theresa May, premier Zjednoczonego Królestwa

Sondaż, trzecie takie badanie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, pokazał, że poparcie dla rezygnacji premier, wzrosło z 71 procent miesiąc temu do oszałamiającego wyniku 82 procent teraz.

Badanie miało fatalne skutki dla konserwatystów w lokalnych wyborach, które odbyły się w czwartek 2 maja, w których partia straciła ponad 1300 radnych. Spodziewany jest również bardzo zły wynik Torysów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które mają się odbyć 23 maja.

Według najnowszego sondażu YouGov, konserwatyści znajdują się na odległym trzecim miejscu mając 13 procent mniej niż partia Brexit Nigela Farage’a, która notuje 30 procent, i za Partią Pracy zyskującą 21 procent.

Protest zwolenników twardego brexitu.

Ankieta została opublikowana po wezwaniach wielu członków, w tym byłego lidera torysów, Iaina Duncana Smitha, dla May, aby ustalić termin jej odejścia.

Wiceprzewodniczący European Research Group (ERG) Mark Francois przyłączył się do wezwania pana Duncana Smitha w niedzielę, mówiąc: „Iain Duncan Smith wezwał ją wczoraj do wyjścia, całkowicie popieram Iaina”.

„Nie możemy tak dalej postępować, jedyny sposób, w jaki realistycznie opuścimy Unię Europejską, to z przywódcą, który rzeczywiście w to wierzy” – powiedział Francois radiu LBC.

Inni członkowie, w tym wielu wpływowych posłów 1922 Committee, powiedzieli premier May, aby odeszła albo, jak zasugerowali, ​​zmienią zasady partii, aby wymusić drugie głosowanie nad votum nieufności dla jej przywództwa.

May przetrwał pierwsze głosowanie w grudniu, a zasady partii stanowią, że drugie nie może się odbyć przez kolejne 12 miesięcy. W następstwie wyników wyborów samorządowych członkowie są gotowi zmienić te zasady.

Były członek gabinetu Priti Patel powiedział, że jest po rozmowach z wyborcami podczas kampanii, którzy „bardzo kategorycznie powiedzieli, że [May] jest częścią problemu”.

W środę szeregowi członkowie konserwatywni sami podjęli desperacką próbę wymuszenia Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia celem przeprowadzenia wotum nieufności dla przywództwa  Theresy May. Po raz pierwszy w historii Partii Konserwatywnej podjęto takie działania.

Siedemdziesięciu przewodniczących struktur okręgowych podpisało list, w którym domagało się Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w celu omówienia przyszłości premier, jednak to głosowanie jest jedynie doradcze i niewiążące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here